Eelmise kvartaliga võrreldes tõusid korterite hinnad 5,6% ning majade hinnad langesid 1,5%. Eelmise aasta II kvartaliga võrreldes on korterite hinnad tõusnud 10% ja majade hinnad 2,9%, teatas statistikaamet.
Eluaseme hinnaindeksi muutus oli 2012. aasta II kvartalis võrreldes I kvartaliga 3,3% ja võrreldes eelmise aasta II kvartaliga 7,7%.Eluaseme hinnaindeks näitab kodumajapidamiste poolt eluaseme soetamiseks tehtud tehingute hindade muutust. Andmeallikas on maa-amet. Tehingute infot on täiendatud ehitisregistri andmetega. Eluaseme hinnaindeks arvutatakse korterite ja majade (ühepereelamud, paarismajad ja ridaelamud) kohta.
Eluaseme hinnaindeksit avaldatakse baasil 2010 = 100. Aegrida algab 2005. aasta I kvartalist. Aastaindeks arvutatakse nelja kvartali keskmisena. Andmete võrreldavuse parandamiseks on välja jäetud tehingud alla 18 m2 ja üle 250 m2 korteritega. Äärmuslike hindade välistamiseks on välja jäetud 2% kõige väiksemaid ja kõige suuremaid ruutmeetrihindu. Tehinguid Tallinna vanalinnas asuvate korterite ja majadega nende ainulaadsuse tõttu ei arvestatud. Majade hinnaindeksi arvutamisel tuli edasistest arvutustest välja jätta tehingud, milles puudusid andmed eluaseme suuruse kohta.
Eluaseme hinnaindeksit avaldab statistikaamet esmakordselt.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Keskmist palka teeniv tallinlane saab olemasolevatel finantseerimistingimustel soetada endale Tallinna keskmist elamispinda maksimaalselt 68 ruutmeetrit, tartlaste ja pärnakate ostuvõimekus on vastavalt 73 ja 84 ruutmeetrit, näitas Pindi Kinnisvara turuanalüüs.
Arco Vara juhatuse liige Mart Saa prognoosis, et korterite üürihinnad enam ei tõuse.
Eelmisel aastal hinnati Joakim Heleniuse osalusega Rosamil OÜ-le kuuluva Rae valla maatüki 6,8 miljonilt eurolt 3 miljonile.
Müügitempo kasv ning uute projektide nappus on Harjumaa uute korterite arvu vähendanud kahe aasta jooksul 30% ning tõstnud hinda kolmandiku võrra.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.