Viis aastat kestnud suhkrutrahvi jant on päädinud sellega, et trahvi maksnud firmad on lõpuks oma trahviraha tagasi saanud, ent viiviseid tuleb veel eraldi taotleda ning menetluskulude osas kohtuteed jätkata.
Maksu- ja tolliameti (MTA) kinnitusel on kõikidele äriühingutele, mis üleliigse laovaru tasu õigeaegselt vaidlustasid ja kohtusse pöördusid, trahviraha tagasi makstud. Menetluskulude suuruse ja nende tagasimaksmise üle käivad aga praegu veel kohtuvaidlused.
MTA andmeil tasusid üleliigse laovaru tasu (suhkur ja muu) kas osaliselt või täielikult 77 äriühingut kogusummas 1,823 miljonit eurot. Koos viivistega peaks riik ettevõtjaile kokku maksma veidi üle 4 miljoni euro. Trahviraha tasutakse riigituludest – valitsuse reservis on planeeritud vahendid erakorralisteks kulutusteks, sh trahvide tasumiseks.
Kui mõru maigu jättis suhkrutrahv trahvi maksnutele, loe tänasest Äripäevast.
Seotud lood
Euroopa Liidu üldkohus otsustas, et puudub alus Eesti vaidlustatud suhkrutrahvi hagi läbivaatamiseks, mistõttu jääb otsus kehtima. Lisaks peab Eesti tasuma nii enda kui ka Euroopa Komisjoni kohtukulud.
Eesti küsib Euroopa Komisjonilt tagasi üleliigsete laovarude eest Euroopa Liidu eelarvesse makstud summa.
Eesti küsib Euroopa Komisjonilt tagasi üleliigse laovaru tasu summas 6,58 miljonit eurot.
Euroopa Kohus langetas 12. juulil otsuse, milles leidis, et ettevõtjatelt ei saa üleliigse laovaru tasu nõuda, kuivõrd Euroopa Liidu määrused olid Euroopa Liidu Teatajas nõuetekohaselt eestikeelsena avaldamata ega olnud seega kohustuslikud.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.