Suurärimees Ülo Pärnitsa sõnul võib varamaks ühiskonnale kasulikuks osutuda.
“Mida see majanduslikult mõjutab – meil on Eestis üpris palju vara, mida inimesed hoiavad, aga mis ei tooda midagi - tühi maa, korterid. Kui see vara maksustada, siis see sunnib inimesi seda ära müüma ja ostab see, kes oskab selle vara panna tootma. Selles suhtes on see üpris kasulik kogu ühsikonnale,” kommenteeris Pärnits OECD ideed kehtestada Eestis varamaks.
“Muidugi peaksin ma ütlema, et olen vastu. Tuleb palju maksta. Aga see on riigi, ühiskonna ja parlamendi otsustada, mida nad maksustavad ja mida mitte,” selgitas Pärnits. “Et nad saaks need kulud ära katta, mida ühiskonnas on vaja ära katta.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul ei ole varamaks Eestile valik, sest kinnisvara on meil koormatud kiirelt tõusnud laenukoormusega ning energiahindade riskidega.
Ettevõtja Jüri Mõisa hinnangul ei ole tulumaksu asendamine varamaksuga jätkusuutlik.
OECD avaldas täna värske analüüsi Eesti majanduse olukorrast, milles soovitab kehtestada Eestis varamaks.
Varamaksul on nii häid kui halbu külgi, kuid hetkel ei sobi Eestil asendada sellega täielikult tulumaksu, leiab Norra kõrgema kommertskooli (NHH) doktorant ja endine kõrge maksuametnik Dmitri Jegorov.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.