Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul ei ole varamaks Eestile valik, sest kinnisvara on meil koormatud kiirelt tõusnud laenukoormusega ning energiahindade riskidega.
„Seda ei ole plaanis ja olen seda ka OECDle öelnud. Kinnisvaramaks pole meil valik, sest kinnisvara on meil koormatud kiirelt tõusnud laenukoormusega ning energiahindade riskidega, olemata samas piisavalt seotud jooksva maksevõimega,“ kommenteeris Ligi OECD ettepanekut kehtestada Eestis varamaks. „OECD näib olevat minuga ühel meelel, et hoopis olulisem probleem on intresside tulumaksuvabastus ning et „kodualuse“ maamaksu kaotamine on samm vales suunas.“
OECD on Ligi sõnul suur kinnisvaramaksu pooldaja ning neil on ses osas õigus, samuti on neil õigus käibemaksuerandite ja tulumaksusoodustuse kahjulikkuses ning ettevõtte ja üksikisiku tulumaksu koormavas mõjus majandusele.
„Soodusintressi või maamaksuerandiga kulutab riik neile, kes seda tegelikult vähem vajavad ning külmutab maa kui piiratud ressursi turgu. Iseäranis vale on see põhjusel, et riigil ja omavalitsusel on maaomanike suhtes lisakohustusi ja -kulusid. Kinnisvaramaks või korralikku aktsiisikoormust kandvate autode maksustamine on teine asi, siin oleme Eesti kontekstis eriarvamusel,“ rääkis Ligi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
EfTEN Capitali juht Viljar Arakas peab tõenäoliseks, et peagi kehtestatakse Eestis kinnisvaramaks.
OECD avaldas täna värske analüüsi Eesti majanduse olukorrast, milles soovitab kehtestada Eestis varamaks.
Ettevõtja Jüri Mõisa hinnangul ei ole tulumaksu asendamine varamaksuga jätkusuutlik.
Nii nagu Eesti peaministrile ei meeldi ka Rootsi peaministrile OECD soovitatud maksumuudatused - eriti kinnisvaramaks, millele Fredrik Reinfeldti sõnul ei ole Rootsi avalikkuse toetust.
Eesti investorid on oodatud mitme põneva riigi kinnisvaraturule – ka Dubaisse. Kiirelt kasvav linn ja lisandunud elanikkond annavad arendajatele põhjust rõõmustamiseks.