Äripäev uuris peaministri büroolt, miks ja millal telliti uuring arstide sissetulekute kohta. Büroo jättis enamikule küsimustele vastamata.
Äripäeva esitatud küsimused:
Miks tellis peaministri büroo EMTA uuringu arstide tulude kohta?
Millal see uuring telliti ja miks just nüüd?
Kes palus peaministri bürool tellida EMTA-lt uuring arstide tulude kohta?
Miks ei tellitud sama uuringut näiteks õpetajate tulude kohta?
Peaministri büroo juhi Kairi Uustulndi kommentaar:
"Selliste valdkondlike statistikate tegemine on maksu- ja tolliameti tavapärane töö. Vajaliku informatsiooni ning tausta kogumine on ka peaministri büroo jaoks tavapärane töö. Vastuseks tärganud huvile ei olnud maksu- ja tolliametil põhjust koondatud andmeid ajakirjanduse eest varjata - see oli isikustamata ning metoodika oli lahti seletatud. Tulevikus on neil plaanis valdkondlikku statistikat avalikustada perioodiliselt oma kodulehel ning see on kindlasti väga hea areng, millest saavad kasu nii tööandjad kui töövõtjad. Peaministri büroo analüüsib antud andmeid kindlasti edasi. Näiteks ei ole minu arvates normaalne see, et arstid teenivad väärika palga ülekoormuse tingimustes."
Hommikul ütles maksu- ja tolliameti avalike suhete juht Ivi Papstel selliste uuringute tellimise teemat kommenteerides, et lisaks analüüsidele, mida nad oma tööst tulenevalt ja töö jaoks koostavad, teevad nad vajadusel ka eraldi ülevaateid, kokkuvõtteid, analüüse vms, kui vajalikud andmed on olemas ja kui see ei riiva maksusaladuse kaitset. Papstel lisas, et üldiselt nad sellist infot ei jaga. „Kui valitsus või ministeerium tellib ülevaate, siis pannakse see kokku,“ selgitas Papstel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Peaminister Andrus Ansipi büroo tellis maksuametilt ülevaate tervishoiutöötajate palkadest, mis on põhjalik ja ülevaatlik, koosnedes 19 leheküljest.
Andmekaitse inspektsioon (AKI) uuris meditsiinitöötajate maksuandmete avalikustamise asjaolusid ning jõudis selgusele, et riigiasutused võivad ametialaseid teabekogumeid kasutada muu hulgas analüütiliseks tegevuseks.
ERRi ajakirjanduseetika nõunik ja ühingu Korruptsioonivaba Eesti liige Tarmu Tammerk märkis, et avalik teave peaks olema kõigile võrdselt ligipääsetav, viidates meditsiinitöötajate tulude ülevaatele.
Suhtekorraldusfirma Rull & Rumm OÜ juhatuse esimehe Ivo Rulli hinnangul kasutavad nii valitsus kui arstide esindajad töötülis demagoogiavõtteid, mis on normaalne, sest muidu jääks kõlama ainult ühe poole sõnum.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.