Kolmandat päeva jätkuv meditsiinitöötajate streik ei ole esitatud nõudmiste tõttu osaliselt kooskõlas seadustega, leiab riiklik lepitaja Henn Pärn.
"Ei saa streikida nende küsimuste osas, mida ei ole läbi räägitud. Antud juhul on meedikud esitanud lisaks muid küsimusi, mis ei ole tööandja pädevuses ja mille osas ei olegi võimalik tööandjaga läbi rääkida," vahendas
ERRi uudisteportaal Pärna sõnu raadiouudistele.
"Sellistel puhkudel ei ole see streik kooskõlas meie seadusandlusega ja selle mõttega. Kui nüüd laiendatakse seda mõistet, et mille alusel võib streikida ja need küsimused ei ole üldse tööandja pädevuses, siis see oluliselt kahjustab meie kollektiivseid töösuhteid," rõhutas ta.
Pärna hinnangul seega need haiglad, kel on kehtiv kollektiivleping, streikida ei saa.
Seotud lood
Äripäev küsis ettevõtjatelt, mida arvavad nemad meditsiinitöötajate streigist ning millised võiksid olla lahendused.
Eesti Haiglate Liidu erakorralisel juhatuse koosolekul otsustati kutsuda Eesti Arstide Liit homseks läbirääkimislaua taha, et lisaks palgaettepanekule arutada tervishoiutöötajate töökoormuste küsimust.
Arstid on lubanud streikida seni, kuni saavutatakse sobiv palga- ja töötingimuste kokkulepe. Streigi pikkuse määrab aga raha ehk streigifondi suurus.
Sotsiaalministeeriumi ja Eesti Haigekassa hinnangul on perearstidel kohustus tagada oma nimistu patsientidele teenuse kättesaadavus tööjuhendis ettenähtud ulatuses ja korras.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.