Pärnu maakohus arutab AS Pärnu Laevatehase avaldust ASi Transcom pankroti väljakuulutamiseks.
Transcom on Rein Kilgi valdusettevõte, millele kuuluvad AS Tartu Sadam, Transcom Vara AS, Sadamahalduse OÜ, Zelluloosi Kinnisvara OÜ ja AS Sakala Saeveski.
Lisaks on ettevõttel 50-protsendine osalus Pärnu Sadamas, 33% osalus Kihnu Veeteedes ja 50% osalus Pärnu Stividorides.
2010. aastal teenis Transcom Grupp 7,8 mln eurose käibe juures 2,5 mln eurot kasumit. 2011. aasta aruanne polnud äriregistris veel kättesaadav.
Seotud lood
Rein Kilgi AS Transcom saab esmaspäeval Pärnu Sadama ainuomanikuks, tehingu hind on konfidentsiaalne.
Tartu maakohus arutas Unicredit Bank AG avaldust Rein Kilgi valdusfirma Transcom Grupp OÜ pankroti väljakuulutamiseks.
Maksuhaldur on asunud jõuliselt sisse nõudma Rein Kilgile kuuluva AS-i Pere ja selle kontserni maksuvõlgu.
Transcom Groupi omanik Rein Kilk ütles, et Pärnu Laevatehase esitatud pankrotiavaldus oli pahatahtlik ning mõeldud takistamaks üht tehingut.
Küberründed sagenevad
Viimastel aastatel on pangateenused liikunud hoogsalt digilahenduste suunas. SEB ettevõtete segmendijuhi Maarja-Maria Aljase sõnul kasutab juba pea pool äriklientidest lisaks internetipangale ka mobiilipanka ja erinevaid pangaliideseid.