Peaminister Andrus Ansipi sõnul poleks Estonian Air nii sügavasse kriisi tüürinud, kui ettevõtte nõukogus oleks olnud rohkem erakondliku taustaga inimesi.
"Selles nõukogus on olnud aegade algusest saati väga tugevad spetsialistid, kes on ka juhatusse väga tugevaid spetsialiste palganud. Oleks võib-olla seal olnud rohkem erakondliku taustaga inimesi, poleks need spetsialistid nii sügavasse kriisi Estonian Airi juhtinud," vastas peaminister Jaak Alliku küsimusele.
Jaak Allik küsis, miks on enamikus riigifirmades ja riigi moodustatud sihtasutuste nõukogu liikmeteks inimesed valitsuskoalitsiooni erakondadest, ja mitte spetsialistid.
Estonian Airi praegusesse nõukogusse kuuluvad majandusministri nõunik Erkki Raasuke, keskerakondlane Märten Vaikmaa, peaministri nõunik Aare Järvan, investeerimispankur ja IRLi sponsor Joakim Helenius, reformierakondlane Valdo Randpere ja Bo Zakrisson. Senine nõukogu teatas kaks nädalat tagasi peale lennufirma 9 kuuga teenitud 20 mln eurose kahjumi avalikuks tulekut tagasiastumissoovist.
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ütles esmaspäeval, et loodab Märten Vaikmaa ja Erkki Raasukese jätkamist ka uues, koostatavas nõukogus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Estonian Airi äsjane teade poolte töötajate koondamisest väärib avatuse eest kiitust, ent on siiski näide halvast suhtekorraldusest ja teeb praegusel kujul rohkem halba kui head.
Estonian Air on tänavu üheksa kuuga saanud 20,2 miljonit eurot kahjumit 70,4 miljoni eurose müügitulu juures.
Tero Taskila asemel saab novembrist Estonian Airi uueks juhiks Jan Palmér. Ühtlasi soovivad senised nõukogu liikmed tagasi astuda.
Kõik pole kuld, mis hiilgab, sai järjekordse õppetunni juba kuuendat aastat majandusministeeriumi juhtiv Juhan Parts. Just suuremas osas Partsi määratud Estonian Airi nõukogu otsustas pärast veidi vähem kui pooleteist aastast teenistust, ligi miljoni eurost juhi palgakulu ja käesoleval aasta 9 kuuga teenitud 20 miljoni eurost kahjumit vabastada ametist ettevõtte presidendi Tero Taskila.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.