Taani riigil, mis on üks Skandinaavia lennufirma SAS osanikke, on olemas plaan puhuks, kui lennufirmat pankrotist päästa ei õnnestu, kirjutab Taani majandusleht Börsen.
Selle nädala lõpus otsustab SASi juhtkond ametiühingutega läbirääkimiste järel, kas uut saneerimiskava on mõtet käivitada või mitte. Sellest sõltub firma jätkamine.
Taani peaminister Helle Thorning-Schmidt ärgitas siiski SASi töötajaid päästeplaani vastu võtma. „Plaan on olemas, et SAS praegusest olukorrast välja tuua,“ ütles ta. „See plaan tuleb ellu viia.“
Lehe andmeil on valitsusel siiski ka plaan puhuks, kui SASi päästa ei õnnestu. See puudutab muuhulgas reisijaid, kes SASi pankroti korral n.ö tee peale jäävad.
Börsen kirjutab, et ka Taani reisifirmad peavad SASi kollapsit reaalseks riskiks ja teevad varuplaane.
Teisalt on Taani parlamendis juba valmis eelnõu, mis kiidab heaks SASi pangalaenudele riigi garantii andmise (Taani puhul 400 mld Taani krooni). Riigi garantii oli pankade nõue, et SASi rahastamist jätkata. Viimase tingimus on omakorda esmaspäeval avalikustatud saneerimiskava elluviimine, mis näeb ette suurkoondamisi ning palgakärpeid kuni 15% ulatuses.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kogu SASi nõukogu on kogunenud SASi kontorisse Kastrupi lennujaamas, vahendavad Taani ringhäälingu veebiuudsed.
SASi kohal on väga tugev pankrotioht. Äripäev uuris, milline on SASi teenuseid kasutavate turismifirmade plaan B.
SASil tuleb saavutada samasugune kulude tase nagu Norwegianil, Ryanairil ja Easyjetil, ütles SASi juhatuse aseesimees Jacob Wallenberg Rootsi majanduslehele Dagens Industri.
Ööl vastu pühapäeva tegid piloodid lennufirma SASile omapoolse pakkumise, vahendavad Soome portaalid Rootsi ja Taani meedia teateid.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.