Skandinaavia lennukompanii SAS avalikustas täna uue kokkuhoiuplaani, mis ettevõtte presidendi ja tegevjuhi Rickard Gustafsoni sõnul on firma viimane võimalus üldse tegevust jätkata.
„Ma tean, et nõuame oma töötajatelt väga palju, kuid muud teed ei ole,“ ütles Gustafson pressiteate vahendusel. „Loodan, et meie lojaalsed ja pühendunud töötajad on valmis võitlema SASi ellujäämise ja töökohtade säilimise nimel.“
Plaani eesmärk on kärpida SASi kulutusi aastas 3 miljardi Rootsi krooni võrra ning lisaks müüa osa varasid, millest samuti loodetakse ca 3 miljardit Rootsi krooni. Eesmärk on viia tingimused kollektiivlepingutes vastavusse turul valitseva olukorraga ning suurendada firma paindlikkust, kasutades edaspidi rohkem allhanget, teatas firma.
Plaani on heaks kiitnud SASi osanikud ja pangad, mis on valmis firma toetamist jätkama vaid tingimusel, et kokkuhoiuplaan täies mahus ka ellu viiakse. Selleks tuleb väga lühikese aja jooksul sõlmida uued kollektiivlepingud.
Juba täna-homme alustatakse SASi töötajate informeerimist uutest tingimustest. „See on tõesti meie viimane võimalus, kui SASil üldse tulevikku saab olema,“ ütles Gustafson.
Firma juhtkond tuleb uuesti kokku nädala lõpus, 18. novembril, et otsustada, kas plaani elluviimine on võimalik, teatas SAS.
Seotud lood
Rootsi võis rikkuda riigiabi reegleid, kui valitsus läinud aasta sügisel SASi pangalaenudele soodsatel tingimustel garantii andis – asja uurimiseks võtab Euroopa Komisjon juhtunu põhjalikuma uurimise alla.
Skandinaavia lennufirma SAS teatas, et võib esimest korda 2007. aastast tänavu tänu koondamistele, vara müügile ja uutele palgakokkulepetele aasta arvestuses punasest välja saada.
Läinud aasta lõpus pankroti veerel vankunud Skandinaavia lennukompanii SAS maksis 15 juhtivtöötajale boonuseks poole kuu palga, et nad ametist ei lahkuks, ajades harja punaseks lennufirma ametiühingutel, kelle liikmeid ootavad palgakärped ja koondamised.
Kogu SASi nõukogu on kogunenud SASi kontorisse Kastrupi lennujaamas, vahendavad Taani ringhäälingu veebiuudsed.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.