Skandinaavia lennukompanii SASi kriisikõnelused ametiühingutega ei jõudnud pühapäeva õhtuks määratud tähtajaks lõpule ning jätkusid peale südaööd.
Esmaspäeva hommikul jäi ära osa SASi lende Põhjala riikide pealinnade vahel – Kopenhaagenist Helsingisse, Oslost Stockholmi, Helsingist Kopenhaagenisse, vahendas Taani ringhääling DK Nyheder.
SAS põhjendas lendude ärajäämist personalinappusega.
SASi ametiühingutest on salongipersonal Rootsis jõudnud uues kollektiivlepingus kokkuleppele, teatas 600 salongitöötajat ühendav ametiühing täna varahommikul pressiteate vahendusel. Samuti on kokkuleppele jõutud Norra salongipersonaliga ning kõiki SASi piloote esindavate ametiühingutega Taanis, Rootsis ja Norras.
Seotud lood
Danske Banki tegevjuhi Aivar Rehe sõnul kasvavad Eesti ametiühingud nii nagu meie majanduski ning töörahu hoidmine on ühiskonnale odavam kui selle katkestamine.
SASi kohal on väga tugev pankrotioht. Äripäev uuris, milline on SASi teenuseid kasutavate turismifirmade plaan B.
Premia Foods ASi juhatuse esimehe Kuldar Leisi hinnangul on majanduse trumbiks mõistlik ametiühing, kus kõik pole kivisse raiutud.
Reitinguagentuur S&P kärpis täna Skandinaavia lennufirma SAS reitingu tasemelt B- tasemele CCC+ ja teatas, et reiting võib veelgi langeda – reitingu väljavaade on negatiivne.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.