Tänasel valitsuse pressikonverentsil ütles peaminister Andrus Ansip, et peab Harta12 põhisõnumit õigeks.
Ansipi sõnul ei erine Harta 12 eriti kahe Eesti tekstist [2002. aastal kirjutatud sotsiaalteadlaste tekst, mis väljendas muret Eestis süveneva kihistumise pärast – toim.]. „Isegi mõni autor on sama. Mõned olid siis teisel pool. Ma leian, et selle harta kirjutanud soovivad tagasi pöörduda sisuliselt argumenteeritud debati poole ja see soov on tunnustusväärne. Debatt lõppes siis, kui poliitikuid nimetati värdjateks,“ ütles Ansip. „Sellel pinnal, kus oma oponenti ei aktsepteerita, ammugi ei austata - sellelt pinnalt pole võimalik pidada sisulist debatti.“
Peaminister nentis, et harta põhisõnum on õige.
Urmas Reinsalu ütles Harta12 kommenteerides, et mõnede selles väljatoodud praktiliste ettepanekutega ka tegeldakse – näiteks erakonnaseadust puudutava osaga.
Seotud lood
Ettevõtja Jaan Pillesaar on seni valinud Reformierakonda, kuid nüüd on tõenäoline, et ta seda erakonda enam ei vali.
Ettevõtja Allan Martinsoni sõnul muudaks Eesti igavat poliitikat uute nägude ja ideede kerkimine, samuti enda jõuga kehtestamine ja läbisurumine.
Sotsioloog Juhan Kivirähu sõnul ei kuule riigi valitsejad juba ammu enam seda, mida ühiskonnategelased juba pikemat aega räägivad. Seepärast otsustatigi teha ühispöördumine ehk Harta12, mis võiks ideaalis olukorda riigis paremaks muuta.
Eesti demokraatia laguneb meie silmade all. Toimimast on lakanud demokraatlik legitimatsioon – igapäevane tagasiside võimu ja avalikkuse vahel, mis annab võimule teadmise, et ta esindab õiguspäraselt rahvast, ning avalikkusele kindluse, et võimul on tema esindajad.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”