Kodumaja ASi juhatuse esimehe Lembit Lumpi sõnul on Eestis ametiühingud nõrgad ja nende tegevus pole konstruktiivne.
Äripäev küsib täna päevaküsmusena, kas nõrgad ametiühingud on Eesti majanduse trump.
"Raske vastata sellele, ma pole suur ametiühngute sõber. Mina näen ametiühingute tegevust oma töös siis, kui me kas Taanis või Norras ehitisi püstitame ja nende suhteliselt destruktiivne tegevus paistab seal välja. Meie vaatame seda pilguga, et hoolimata nende tegutsemisest lipu all, et hoolitakse tööatajast jms, tehakse sageli oma tegevusega töötajale hoopis kurja," vastas Lump ja lisas, et samas on mõistlik ja konstruktiivne opositsioon, mida ametiühingud ettevõtjatele/organisatsioonidele pakuvad, igati hea.
"Eestis ma pole ametiühingutega kokku puutunud. Mul on kõrvaltvaataja pilk ja selle põhjal, missugused sõnavõtud meedias on avaldatud, võin öelda, et mulle tundub nende tegevus Eestis mitte just eriti konstruktiivne, kohati isegi kiuslik ning võib öelda, et nad on nõrgad," lisas Lump.
Seotud lood
Danske Banki tegevjuhi Aivar Rehe sõnul kasvavad Eesti ametiühingud nii nagu meie majanduski ning töörahu hoidmine on ühiskonnale odavam kui selle katkestamine.
Kogu SASi nõukogu on kogunenud SASi kontorisse Kastrupi lennujaamas, vahendavad Taani ringhäälingu veebiuudsed.
Eesti elanikest vaid ligi 10% on pidanud oluliseks ametiühingutega liituda, samal ajal kui Põhjamaades on see protsent kordades suurem, märkis Elisa Eesti juhatuse esimees Sami Seppänen.
Skandinaavia lennukompanii SASi kriisikõnelused ametiühingutega ei jõudnud pühapäeva õhtuks määratud tähtajaks lõpule ning jätkusid peale südaööd.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?