Eesti elanikest vaid ligi 10% on pidanud oluliseks ametiühingutega liituda, samal ajal kui Põhjamaades on see protsent kordades suurem, märkis Elisa Eesti juhatuse esimees Sami Seppänen.
"Paratamatult on siis ka ametiühingute tegevuse mastaabid erinevad. Kahjuks on see aga kaasa toonud selle, et Põhjamaades on mõningaid tegevusalasid, kus ametiühingute eesmärgid ja tegevus läheb vastuollu konkurentsiolukorraga," märkis ettevõtja ja lisas, et eriti teravaks on läinud eesmärkide erinevus SASi puhul.
"Uudiseid lugedes tekib tunne, et ettevõte kui selline jäi ametiühingute ja rahastajate vahelt ära ning lõpptulemusena otsustasid ametiühingud lihtsalt vastu tulla, et töökohad päris ära ei kaoks. Igaüks võib ise mõelda, kas taoline tegevus on jätkusuutlik. Arvan, et Eesti trumbiks on see, et Eestis saavad kõik osapooled aru, et töökohad tekivad ja püsivad ainult konkurentsivõime olemasolul," lisas Seppänen.
Äripäev küsib täna, kes ametiühingute nõrkus on Eesti majanduse trumbiks.
Seotud lood
Premia Foods ASi juhatuse esimehe Kuldar Leisi hinnangul on majanduse trumbiks mõistlik ametiühing, kus kõik pole kivisse raiutud.
Skandinaavia lennukompanii SASi kriisikõnelused ametiühingutega ei jõudnud pühapäeva õhtuks määratud tähtajaks lõpule ning jätkusid peale südaööd.
Skandinaavia lennufirma SAS on jõudnud salongipersonali ja piloote esindavast kaheksast ametiühingust seitsmega kokkuleppele ning astunud sellega suure sammu edasi vältimaks pankrotti.
Kodumaja ASi juhatuse esimehe Lembit Lumpi sõnul on Eestis ametiühingud nõrgad ja nende tegevus pole konstruktiivne.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?