Skandinaavia lennufirma SAS on jõudnud salongipersonali ja piloote esindavast kaheksast ametiühingust seitsmega kokkuleppele ning astunud sellega suure sammu edasi vältimaks pankrotti.
Ametiühingutega kokkuleppe saamine on eeldus, et pangad võtaksid laenuläbirääkimistel lennufirma üldse jutule ning ettevõte saaks jätkata kolme miljardi Rootsi kroonise kulude kokkuhoiuprogrammiga.
SASi aktsia alustas Stockholmi börsil päeva koguni 28protsendise ülehüppega, 7,20 Rootsi kroonini, kuid oli kella 10.45 mõnevõrra järele andnud, liikudes 6,75 Rootsi kroonil (+20,5%).
Lennufirma kontrolli all olnud Hispaania Spainair ja Ungari Malev on sel aastal pidanud odavlennusefirmadele alistuma ja läinud pankrotti.
SAS teeb hetkel päevas 1085 lendu 128 sihtkohta.
Seotud lood
Danske Banki tegevjuhi Aivar Rehe sõnul kasvavad Eesti ametiühingud nii nagu meie majanduski ning töörahu hoidmine on ühiskonnale odavam kui selle katkestamine.
Premia Foods ASi juhatuse esimehe Kuldar Leisi hinnangul on majanduse trumbiks mõistlik ametiühing, kus kõik pole kivisse raiutud.
Reitinguagentuur S&P kärpis täna Skandinaavia lennufirma SAS reitingu tasemelt B- tasemele CCC+ ja teatas, et reiting võib veelgi langeda – reitingu väljavaade on negatiivne.
Nädalavahetusel kriisikõnelusi pidanud SASi lennukid täna lendavad, samas läbirääkimised ametiühingutega jätkuvad.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.