Fitch kärpis Jaapani elektroonikatootjate Sony ja Panasonicu pikaajalised krediidireitingud rämpsu tasemele, kuna ettevõtted teenivad rekordkahjumeid ja telerituru taastumine nõrk, vahendab Bloomberg.
Sony reitingut kärbiti kolme pügala võrra tasemele BB- ja reitinguväljavaade on negatiivne. Panasonicu reitingut vähendati kahe astme võrra tasemele BB ja ka selle ettevõtte krediidireitingu väljavaade on negatiivne.
Ettevõtted kannatavad tugevnenud jeeni ja Jaapani ning välismaa nõrgenenud majandusolude tõttu. Jaapani kaks suuremat teleritootjat ja väiksem rivaal Sharp kannatavad nõrgenenud nõudluse ja kasvava konkurentsi tõttu Samsung Electronicsi ja Apple’i poolt.
Sony viimati lõppenud kvartali kahjum oli 15,5 miljardit jeeni ehk 146 mln eurot. Viimased neli aastat on Sonyle lõppenud kahjumiga. Ettevõte koondab 10 000 töötajat ja müüb varasid, fokuseerides edaspidi mobiilseadmete, mängude ja digipilditoodetele. Kompanii müüs kemikaalide üksuse, osalused kahes ekraanipaneelide ühisettevõtetes ja investeeris Olympusesse. Viimase kaheksa aastaga on kompanii teleriüksus teinud 692 miljardit jeeni kahjumit.
Viera telerite ja Lumix kaamerate tootja Panasonic on prognoosinud käimasoleva majandusaasta kahjumiks 765 miljardit jeeni ehk 7,19 miljardit eurot. See oleks ettevõttele rekordiliselt teine kahjum mulluse 772 milajrdi jeenise kahjumi järel.
Sony, Panasonicu ja Sharpi aktsiad on langenud Tokio börsil üle 30 aasta madalatele tasemetele. Sony aktsia on tänavu kukkunud 40 protsenti ja Panasonic 38 protsenti.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Panasonic suutis neljandas kvartalis kasumi teenida, kuna firma on äritegevust ümber korraldamas nii, et kahjumeid teenivalt televiisoriüksuselt on keskendutud rohkem majapidamisseadmetele, patareidele ja muudele tarbijatega mitteseotud elektroonikaseadmetele.
Telerite ja elektroonikaga suuri kahjumeid teeniv Panasonic näeb leevendust vastupidavas Toughbookis, mida kasutab USA politsei.
Jaapani tehnoloogiahiid Sony pani Tokyo peahoone müüki 100 miljardi jeeniga ehk 870 miljoni euroga, et parandada firma rahalist positsiooni, ütlesid allikad Reutersile.
Investorid teevad kulda ja bitcoini ostes aina rohkem panuseid sellele, et valuutade väärtus langeb. See trend on tulnud, et jääda, teatas USA suurim investeerimispank JPMorgan Chase.