Maailma rikkaim mees Carlos Slim on saanud 2 miljardit eurot kahjumit, kuna investeeringute väärtus kahte Euroopa suurimasse telekomifirmasse on langenud.
Ladina-Ameerika suurim telekomioperaator America Móvil, mille omanik on Slim ja tema perekond, tegi sel suvel ligi 4 miljardi euro suuruse investeeringu Hollandi telekomi KPN ja Telekom Austriasse, kirjutas Financial Times.
Varahaldusgrupi Bernsteini hinnangul on Slimi 23 protsendilise osaluse väärtus Telekom Austrias langenud 42 protsenti ning 28 protsendiline osalus KPN-is langenud 46 protsenti.
America Móvil ei ole avalikustanud Telekom Austria ostuhinda, kuid on öelnud, et kulutas KPN-ile 3 miljardit eurot ja ülejäänud investeeringutele Euroopas 950 miljonit eurot. Eilsete sulgemishindade järgi on ligi 4 miljardi euro suurune investeering langenud 46-47 protsenti kuskil 1,8 miljardi euroni. KPN on suurim America Móvili investeering väljaspool Ladina-Ameerikat.
„Keegi pole eksimatu, isegi mitte maailma rikkaim mees,” ütles Bernsteini vanemanalüütik Robin Bienenstock. "Ta võiks oma raha tagasi teenida, kuid selleks kulub aastaid."
Bloombergi miljardäride indeksis on Carlos Slim 76 miljardi dollariga (57,7 miljardit eurot) esikohal.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Carlos Slim võib jääda ilma maailma rikkaima inimese tiitlist, kuna Ladina-Ameerikas on tema suurim telekommunikatsioonifirma kaotamas senist ülekaalu ning investeeringud Euroopas on muutunud hapuks, kirjutas Bloomberg.
Osaliselt Carlos Slimi America Movilile kuuluv Hollandi Royal KPNi aktsia hind kukkus 14 protsenti, kuna ettevõte vähendab dividendi, et osta kiiremate võrkude jaoks sagedusi.
Maailma rikkaimaks inimeseks peetav Carlos Slim omandas valdusfirma Inmobiliaria Carso SA vahendusel äripartnerilt CaixaBank 439 maatükki, mis majutavad Hispaania panga kontoreid, vahendas Bloomberg.
Kuigi Euroopas paistab võlakriis järjest ägestuvat, on sellegipoolest 17 riigi peale kuhjaga ülirikkaid inimesi, kelle varandus majanduslangusega isegi kasvab. Kes on eurotsooni kümme kõige jõukamat?
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.