BNY Melloni peaökonomist Richard Hoey sõnul peavad Euroopa liidrid käituma otsustavalt, et majanduskasvu ergutada ning otsuste vastuvõtmiseks oleks vaja kindlakäelist liidrit nagu filmitegelane Rambo.
„Euroopa on nõrk, kuna aeglaselt on suudetud vastata probleemidele, et pankasid on vaja rekapitaliseerida,“ ütles ta. „Euroopas peetakse arutelusid pangandusliidu üle, kuid aeg oleks arutlemine lõpetada ning asuda tegutsema.“
Mitmed Euroopa Liidu liikmed on pangandusliidu vastu, kuid Hispaania, Portugali ja Prantsusmaa rahandusministrid on järjepidevalt selle poolt. „Mida Euroopa vajaks, oleks enda Ronald Reaganit, Margaret Thatcherit või enda Rambot otsuste tegemiseks, kuna 27 riiki peavad erinevate asjade üle nõu ning mõtlevad „mida me teeme?““
Hoey sõnul hakkab Euroopa majandus kasvama alles 2013. aasta lõpus ja see saab olema aeglane. „2013 lõpp ja 2014 saab taastumine olema väga aeglases tempos.“
Seotud lood
Euroalal pankade probleemide lahendamiseks kaalumisel olev variant, kus esmalt tuleb vastutust kanda panga omanikel ja võlausaldajatel (nn bail-in) ja alles viimases järjekorras maksumaksjatel, Rootsile ei sobi, ütles Rootsi rahandusminister Anders Borg täna ELi rahandusministrite kohtumisel, kus teemat arutati.
Reitinguagentuur Fitch teatas eile, et tõstab Kreeka reitingut ühe pügala võrra, tunnustamaks edu majanduse ümberkorraldamisel ja defitsiitide kontrolli alla saamisel.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.