Konkurents on nagu kahe teraga mõõk, mis võib lõigata mõlemas suunas, kommenteeris advokaadibüroo Raidla Lejins & Norcous partner Raino Paron.
Ettevõtete koostööd pärsib seaduste keerukus ning läbipaistmatu riiklik järelevalve, rääkis ta täna Äripäeva konverentsil BIG4.
Paron nentis, et konkurentsiõigus on kirja pandud niivõrd keerukalt, et on väljakutse ka spetsialistide jaoks. Koostöö on aga tema sõnul ettevõtete edu alus, milles ebakindlust suurendab riiklik järelevalve ning läbipaistmatu tegevus konkurentsireeglite tõlgendamisel.
Paron tõi välja mitmeid konkurentsimoonutajaid, nagu näiteks jäätmekäitluse süsteem, riigihanked ning EAS. Ta märkis, et õigusaktid ei ole piisavalt konkreetsed, pole selge, mida tohib ja mida mitte. "Oleks suureks abiks, kui konkurentsiamet oleks valmis ütlema, kas seda tohib või ei tohi teda. Varem seda tehti, nüüd enam mitte. Tehakse põhimõttel, et tehke enne ära ja siis me vaatame," lausus ta.
Seotud lood
Inimeste tööotsinguil riigist riiki liikumisel pole Eesti Energia juhi Sandor Liive sõnul midagi halba, näiteks Austraalias võib veokijuht teenida 150 000 dollarit.
Elioni peadirektor Arti Ots rääkis tänasel Äripäeva BIG4 konverentsil, et töötaja peab mõistma oma panust ning parim motivaator pole mitte raha, vaid see, et inimene on kellegi jaoks kasulik.
Äripäeva konverentsil BIG4 aasta mõjukaimaks finantsjuhiks valitud Baltika finantsjuhi Maigi Pärnik-Pernik hinnangul seostuvad raskeimad otsused rahanumbrite ja inimestega.
Eesti Energia juhatuse esimehe Sandor Liive sõnul on parim motivaator kindlasti huvitav töö.
Dubaisse kinnisvara ostmist, kas passiivse sissetuleku või elamisloa saamiseks, saab teha mugavalt oma kodust. Milliseid võimalusi Araabia Ühendemiraatide kinnisvaraturg investoritele pakub? Miks on üürikinnisvara ostmine kasumlik otsus? Nendele ja muudele küsimustele teab vastuseid just sealses piirkonnas kinnisvaraga tegeleva ettevõtte EstKing juht Igor King.