Euroopa Liidu riikide majandusreformidele täna hinnangu andnud Euroopa Komisjon soovitas reale riikidele, mis eelarvenorme täita ei suuda, lisaaega.
Nii soovitab komisjon anda eelarvedefitsiidi kärpimiseks kaks aastat lisaaega Hispaaniale, Prantsusmaale, Poolale ja Sloveeniale ning aasta lisaaega Portugalile ja Hollandile.
Riigid nagu Läti, Leedu, Ungari, Rumeenia ja Itaalia on aga komisjoni hinnangul piisavalt pingutanud, et nn ülemäärase eelarvedefitsiidi menetluse alt välja pääseda. Itaalia suhtes anti selline soovitus hoolimata sellest, et riigi uus valitsus on rea Mario Monti maksutõuse tagasi pööranud.
Belgia pidi eelarvedefitsiidi nõude täitma juba läinud aastal, sai aga sügiseni lisaaega, et näidata, mil moel see eesmärk tänavu siiski täidetakse.
Eile kirjutas ajaleht Financial Times, et Belgiast võib saada esimene riik, mis saab euroalal karmistunud reeglite järgi trahvi, kuna pole suutnud maksutõusude ja eelarvekärbetega rahandust korda saada. Täna komisjon kuskil trahvi ei nimetanud - ülemäärase eelarvedefitsiidi protsess Belgia osas on muutunud intensiivsemaks.
Seotud lood
Kuigi Euroopa Komisjoni üks soovitustest oli vanemahüvitist kasutada lastehoiuteenuse parandamiseks, kinnitas sotsiaalminister Taavi Rõivas, et vanemahüvitist ei ole plaanis kärpida.
Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso teatas täna, et teatud liiki investeeringuid, nagu investeeringud transpordi-, energia- ja muudesse infrastruktuuridesse, ei loeta sel ja tuleval aastal liikmesriigi eelarvedefitsiidi hulka.
Euroopa Keskpank kärpis täna küll oma märtsis tehtud majandusprognoosi, kuid jäi kindlaks stsenaariumile, et aasta lõpu poole hakkab euroala majandus toibuma.
Euroopa Komisjon avaldas liikmesriikidele uued soovitused, mida oma majanduspoliitika kujundamisel arvesse võtta.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.