6-7. juunil Tallinnas toimuva rahvusvahelise foorumi eesmärk on tutvustada Eestit kui head finantsteenuste ja investeerimiskeskkonda.
FinanceEstonia International Forum 2013 raames kogunevad Swissotellis ligi 200 rahvusvahelist finantsvaldkonna tipptasemel otsustajat ja spetsialisti. Ettekannetes, aruteludes ja töötubades keskendutakse kapitalituru arengule, fondide administreerimise, shared services, privaatpanganduse ja alustavate ettevõtete võimalustele Eestis.
Osalejaid on kokku 18 riigist – nii Eestist kui lähiriikidest Soomest, Rootsist, Norrast, Lätist, Leedust ja Venemaalt, samuti kaugematest riikidest nagu Saksamaa, Šveits, Inglismaa, Iirimaa, Hispaania, Austria, Malta, Luksemburg, USA ja Valgevene.
Foorumi teisel päeva pakutakse osalejatele võimalust külastada Eesti edukaid ettevõtteid, kus saab väiksemas ringis parema tunnetuse siinsest elust ja ärimaailmast. Foorumi raames toimub 5. juuni õhtul koostöös Tallinna linnaga Raekojas vastuvõtt ja 6. juuni õhtul Estonia kontserdimajas pidulik õhtusöök.
FinanceEstonia juhi Mae Hanseni sõnul on väikese riigi finantssektori arenguks vajaliku silmapaistvuse tõstmine rahvusvahelisel areenil katsumusterohke ettevõtmine.
"Kõige keerulisem selle juures on erinevaid osapooli riiki kohapeale tutvuma meelitada. FinanceEstonia eesmärk on Eestisse uusi kõrge lisandväärtustega töökohti luua ja ilma Eesti rahvusvahelise tuntuseta on see justkui võimatu missioon," märkis ta.
Hansen tsiteeris foorumi ühte esinejat Tom Bangemanni, kelle sõnul on "töökohtade riiki meelitamine kaheetapiline protsess, millest esimene on otsustaja sihtriiki külla meelitamine ja teine sihtriigis äriüksuse loomine. Esimene etapp on 80%se kaaluga lõpptulemuse saavutamisel."
"Seda arvestades võin öelda, et delegaatide kaasamine 18 riigist esimesel rahvusvahelisel foorumil on ületanud meie ootused," lisas Hansen.
FinanceEstonia on avaliku ja erasektori huve ühendav klaster, mis on ellu kutsutud eesmärgiga edendada finantsvaldkonna teenuste eksporti ning kohaliku kapitalituru arengut. Klaster tahab märkimisväärselt suurendada Eesti konkurentsivõimet globaalsel finantsteenuste turul. FinanceEstonia tegevusi finantseeritakse liikmemaksudest ja Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi rahastusest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!