Soraineni advokaadibüroo omaniku Aku Soraineni sõnul jäävad tulevikus Eesti ja välismaiste firmade palgatasemed rohkem samale pulgale.
"Usun, et tulevikus palgatase ühtlustub ning erinevused Eesti ja välismaiste omanike firmade palkade osas jäävad järjest vähemaks. Palgatase muidugi peab siin tõusma, aga loodetavasti mitte kiiremini kui tootlikkus, sest vastasel korral Eesti konkurentsivõime hakkab kiiresti kahanema,“ märkis Sorainen.
Statistikaamet avaldas täna möödunud aasta palgastatistika ja sealt selgus, et kõrgeimat palka maksavad just välisomanikud.
„ Arvan, et põhjus on see, et välismaalastest omanikud on asutanud siia firmasid mingi selge strateegia tulemusena ja vajavad selle strateegia elluviimiseks üldiselt eriliste oskustega tööjõudu. Teisest küljest arvan, et Eesti omanikega firmade madalam keskmine palk tuleneb väga suurest hulgast väikestest teenindussektori ettevõtetest," kommenteeris Sorainen.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Keskmine brutokuupalk ulatus mullu Statistikaameti andmeil 887 ja brutotunnipalk 5,34 euroni. Näitajad kasvasid aastaga vastavalt 5,7% ja 6%.
Statistikaameti teatel maksavad Eestis kõrgeimat palka just välisomanikele kuuluvad firmad. Prisma Peremarketi juhi Janne Lihavaineni sõnul on Eestis käivitumas palgaralli.
ABB juhi Bo Henrikssoni sõnul maksavad välismaised omanikud töötajatele parimat palka seepärast, et tahavad endale parimaid töötajaid.
Palgainfo agentuuri juhi Kadri Seederi hinnangul palgakasv sellel aastal jätkub, sest mitmes valdkonnas on töökätest puudus. Samas leiab ta, et valdkondade vaheline palgalõhe on suur.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.