Inseneride suhtlusvõrku arendav GrabCAD OÜ kasvatas mullu jõuliselt käivet ja teenis esimese kasumi.
779 000eurose käibe juures ulatus kasum 38 000 euroni. Protsent müügitulust kogunes Eestist, 754 000 eurot USAst ja 5300 eurot Hiinast.
Ettevõte andis mullu tööd 13 inimesele, palgakulu ulatus seejuures 281 000 euroni, tehes keskmiseks töötasuks 1800 eurot inimese kohta.
"Majanduslik seis inseneriteenuste ja tootmise valdkonnas on oluliselt paranenud võrreldes 2011. aastaga. Lisaks soodustav kasvu ka tehnoloogiatrend, kus üha rohkem ettevõtteid kasutab koostööks pilvetehnoloogiaid," kommenteerib olukorda turul ettevõtte juht, juhatuse liige ja üks asutaja Hardi Maybaum ettevõtte aastaaruandes.
GrabCAD kolis 2011. aastal Bostonisse. Ettevõtte asutasid 2010. aastal Hardi Maybaum ja Indrek Narusk. Ettevõtte kuulub USA ettevõttele GrabCAD INC.
Narusk taandus idufirma juhtimisest ning järgib kirge, hakates tootma jalgrattaid - Eestis disainitud maastiku-maanteevõistlusrattad kaubamärgi Velonia ning Eestis toodetud käsitöölinnarattaid kaubamärgi Viks all.
Seotud lood
GrabCAD teatas täna, et toob koostöös maailma ühe suurema 3D-tarkvara ettevõttega Autodesk esmakordselt GrabCAD’i kasutajateni nii 2D kui ka 3D CAD-mudelite redigeerimise GrabCAD’i pilverakenduses.
Pea kuus miljonit dollarit investoritelt kaasatud raha on viinud inseneride keskkonna GrabCAD kõrgklassi, ütles internetiettevõtja Jüri Kaljundi.
Cambridge'is asutatud Eesti startup firma GrabCAD ei piirdu seniste saavutustega - nagu inseneride arvu, kes kasutavad eelmisest aastast CAD (Computer-Aided Design) mudeli „raamatukogu” kahekordistamine ja rida tooteid, mis disainitud läbi veebisaidi. Nüüd alustab ettevõte millegi veel uuenduslikumaga.
Eesti edukamaid idufirmasid, inseneride sotsiaalvõrku arendav GrabCAD sai Ameerikas 8,15 mln dollarilise (6,3 mln eurot) rahasüsti.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.