Tuntud idufirmade konkursil Seedcamp toetust saanud 88 ettevõttest on Eestist 9%, ütles SmartCapi juht Heidi Kakko konverentsil Finance Estonia.
Kui vaadata tõstetud rahasummasid, on pilt veelgi kõnekam: 90 miljonist tõstetud eurost on Eesti idufirmadele läinud tervelt 19%. Seedcampile kandideerib igal aastal sadu idufirmasid.
Selline statistika on andnud eestlaste edulugudele nime ”Estonian mafia”, mille käis esimesena välja Slicon Valley investeerimisfondi 500Startups asutaja Dave McClure ja mis on sellest ajast laia kasutussse jäänud.
Eesti idufirmadest on enim rahvusvahelist raha tõstnud Grabcad, enam kui 11 miljonit eurot. Esiviisikus on Kakko andmetel veel Erply, TransferWise, Fortumo ja Fits.me.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti idufirmamullist kirjutav kriitik pälvis maineka tehnoloogiaväljaande Techcrunch tähelepanu ja selgitas, miks ta e-Eesti edunäideteks toodut kritiseerib.
Inseneride suhtlusvõrku arendav GrabCAD OÜ kasvatas mullu jõuliselt käivet ja teenis esimese kasumi.
Tehnopoli Startup Inkubaator korraldas neljale alustavale ettevõttele ärivisiidi Londonisse, et viia need kokku potentsiaalsete klientide ja investoritega.
Uut andmekuvamise teenust Pult arendav idufirma oli üks neljast meeskonnast, kes võitis tänavuse London Seedcampi.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.