2008. aasta sügisel vallandunud kriisi järel hakkab Taani kinnisvaraturg lõpuks toibuma - viimase arvamusküsitluse järgi (Greens Analyseinstitut) usub juba 53% taanlastest, et nüüd hakkavad elamispindade hinnad tõusma.
Sellist optimismi pole nähtud viis aastat. Trendi kinnitavad ka ala eksperdid, kuid mingit järsku hinnahüpet siiski oodata ei maksa, kirjutab Taani majandusleht Börsen.
Osalt on taanlaste optimismi taga kriisiväsimus, ükskord peab see ju lõppema. Ent samuti ostusoovid, mis on kuhjunud oodates signaali, et hinnalangus on lõpuks läbi. Teisalt ergutavad ostma madalad laenuintressid ning optimistlikumad signaalid majandusest laiemalt - olukorra stabiliseerumine Taani tööturul ning nii tarbijate kui tööstuse optimistlikumad tulevikuootused.
Taani statistikaameti viimastel andmetel on elamute hinnad esimeses kvartalis tõusnud 2,2% ja korterite hinnad 4,3%. See statistika kätkeb aga piirkonniti väga suuri erinevusi - eelkõige tõusevad hinnad ikkagi suurlinnades. Sama kinnitab Greens Analyseinstituti arvamusküsitlus, mis näitas suurimat hinnatõusu ootust samuti just suurlinnades.
Taani puhul tuleb siiski ära märkida, et taanlastele kuulub võlakoorma maailmarekord. Agentuuri Bloomberg andmeil on taanlaste võlakoorem 267% majapidamiste kasutada olevast tulust.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahvusvaheline Valuutafond soovitab Rootsil rakendada lisameetmeid kuumava elamispindade turu jahutamiseks.
Swedbanki kontserni juht Michael Wolf ütleb intervjuus Rootsi majanduslehele Dagens Industri, et Swedbank Rootsi eluasemelaenuturul rohkem turuosa kaotada ei tahaks.
Euroopa Komisjon avaldas täna põhjalikuma analüüsi ohtlikuks arvatud trendidest kolmeteistkümne liikmesriigi majanduses, sealhulgas Rootsis.
Euroopa Keskpanga ülimadalad intressimäärad euroala majanduse toestamiseks kütavad võlabuumi euroala ainsas stabiilse väljavaatega tippreitinguga riigis Soomes, kirjutab agentuur Bloomberg.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.