Swedbanki kontserni juht Michael Wolf ütleb intervjuus Rootsi majanduslehele Dagens Industri, et Swedbank Rootsi eluasemelaenuturul rohkem turuosa kaotada ei tahaks.
Praegu on panga turuosa kahanenud finantskriisi aegselt 30%-lt umbes 25%-le, kuna rootslaste kõrge laenukoormuse ja kuumava kinnisvaraturu pärast muretsedes ei võidelnud pank mõnda aega oma positsiooni pärast.
Nüüd on kurss aga muutumas ning sihikul eelkõige Rootsi keskklass, kus pankade omavaheline rebimine on tihe. "Meie hüpotees on, et püüame oma osa eluasemelaenude turul tasapisi kuid kindlalt suurendada. Alustasime kevadel kampaaniat ja esialgsed väljavaated paistavad head," ütles Wolf.
Wolf möönab, et rootslaste võlatase on väga kõrge, kuid usub, et probleem on paremini teadvustatud. Samas on selge, et Rootsis on ka väga suur elamispindade defitsiit.
"Enamikes suurlinnades on meil elamispindade defitsiit, samas kui linnastumine jätkub tohutu kiirusega. Me peame kaaluma kõiki teid, kuidas tagada Rootsis stabiilsem kasv. Kui meil ei ole elamispindu ja hinnad on liiga kõrged, ei saa noored ühest kohast teise kolida ja nii toppab ka Rootsi majanduskasv," ütles Wolf.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahvusvaheline Valuutafond soovitab Rootsil rakendada lisameetmeid kuumava elamispindade turu jahutamiseks.
Swedbank, Rootsi hüpoteeklaenuturu liider, lepib sihilikult oma turuosa kahanemisega, et kaitsta end võimalike tagasilöökide eest rootslaste väga kõrge laenukoormuse tõttu.
Euroopa Komisjon avaldas täna põhjalikuma analüüsi ohtlikuks arvatud trendidest kolmeteistkümne liikmesriigi majanduses, sealhulgas Rootsis.
Swedbanki aktsionärid, kes kriisi ajal panga vastu usaldust ei kaotanud, on teeninud kena kopika – viimasest uusemissioonist on aktsia hind tõusnud 270% ning analüütikute hinnangul on tõusuruumi veelgi.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.