Paldiskis tegutseva Pakri Teadus- ja Tööstuspargi juhi Enn Laansoo, Jr. sõnul on pargi visiooniks kasvada oma valdkonnas aastaks 2020 Põhja-Euroopa juhtivaks kompetentsikeskuseks.
„Energiatõhusus ja taastuvenergeetika on täna seksikad teemad, kuhu panustatakse järjest rohkem,“ nentis Laansoo, kelle kinnitusel keskendub Pakri Teadus- ja Tööstuspark (edaspidi PAKRI – toim) aastast 2007 just nendele valdkondadele.Tema andmetel tegutseb Põhja-Euroopas täna umbes kümmekond teadusparki, kelle üheks tegevusvaldkonnaks on märgitud energeetika või taastuvenergeetika. Seevastu Lõuna-Euroopas on sarnaseid parke ca 25.„Eestil on täna potentsiaali muutuda selle sektori juhtivaks kompetentsikeskuseks. Meie kontseptsioon töötati välja 2007. aastal ja tänane visioon on olla aastal 2020 Põhja-Euroopa juhtiv kompetentsikeskus neljas valdkonnas: taastuvenergeetika, hoonete energiatõhusus, energia salvestamine ja tark energiavõrk,“ tutvustas Laansoo PAKRI ambitsioone.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Paldiskis asuv Pakri teadus- ja tööstuspark teenis mullu 2,1 miljonit eurot kasumit, mis kavatsetakse investeerida nutikatele rohetehnoloogia valdkonna ettevõtetele testkeskkonna loomisse.
Kuidas töötab Tehnopoli tehisarukiirendi, millist tuge idufirmad sealt saavad ja millised ettevõtted on oodatud osalema, sellest räägitakse värskes Äripäeva raadio saates.