Telemeditsiinifirma Telescan plaanib rahakaasamisega kasvatada varade mahtu ja sõlmida sadu frantsiisilepinguid.
9. augustil Balti alternatiivbörsile First North tulnud Telescani äriplaan näeb ette tulude teenimise globaalse frantsiisivõrgustiku loomise läbi. Frantsiisid pakuvad teenustena skaneerimisprotseduure raskete või surmaga lõppevate haiguste nagu südameinfarkt, insult ja vähk eelseisundite tuvastamiseks ning ennetamiseks.
Selleks kasutatakse vahendina telemeditsiini, mis võimaldab diagnostikat ja ravi tingimustes, kus protseduuri osapooled on üksteisest eemal ning saavad suhelda vaid telemeditsiini abil. Skaneeringu tulemused analüüsitakse ettevõtte Eestis asuvas peakontoris selleks loodud algoritmide ning spetsialistide abil, keda abistab ka tehisintellekt.
Koheselt pärast alternatiivturule kauplemisloa saamist lubas Telescan frantsiisiketi laiendamiseks noteerida uusi aktsiaid ja vahetusvõlakirju, kaasates nii 2013. aasta augusti ja oktoobri vahel investoreilt 2-5 miljonit eurot.
Kapitali allikaks on eelkõige erainvestorid, kes kuuluvad ettevõtte juhtide vahetusse lähikonda. Kapitali kaasamisega finantseeritakse ettevõtet ja esmase avaliku aktsiaemissiooni korraldamist esimese 6-12 kuu jooksul.
Samuti soovib ettevõte 50 miljoni euro suurust rahasüsti läbi erakapitali kaasamise vahetusvõlakirjade kaudu, milleks soovitakse leida tänavu oktoobrist detsembrini erainvestoreid Euroopast, Lähis-Idast ning Kaug-Idast.
Pärast esimest kinnist vahetusvõlakirjade pakkumist ning lähtuvalt sellest, kui edukalt viiakse läbi plaan avada vähemalt üks frantsiis kuus, plaanib ettevõte ka aktsiate avalikku esmapakkumist New Yorgi NASDAQi börsil, mille eesmärgiks on kaasata 250-400 miljoni dollarit (190-300 miljonit eurot).
Grupi esimene pilootfrantsiiskeskus asutati Tallinnas, pidades silmas ka selle vahetus läheduses asuvat olulist sihtturgu Venemaad. Teise skaneerimiskeskuse asupaik on Horizon Business Park Inglismaal. Kolmas pilootfrantsiis rajati Kariibidele Ameerika turu ja selle erivajadustega meditsiiniturismi valdkonna tarbeks.
Juuli seisuga on kinnitatud 12 frantsiisi ja 32 on läbirääkimisfaasis. Frantsiisi alghind on kaks miljonit eurot, kuid see sõltub ka valitud tehnikast. Ettevõte näeb äriplaani algusfaasis ette kuu jooksul ühe frantsiisi lisandumise, peale kolmandat tegutsemisaastat aga kahe kuni kolme frantsiisi lisandumist kuu jooksul.
Seades eesmärgiks 200 frantsiisi viie aasta jooksul, arvestab ettevõte 400 miljoni euro suuruse tuluga, millele ettevõtte muudest tuluallikatest lisanduvate vahendite laekumisega tuleb kokku üle poole miljardi euro.
Seotud lood
21. augustil alustatakse Nasdaq Omx Balti alternatiivturul First North kauplemist ASi Baltic Telekom aktsiatega.
Nasdaq OMX Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjon on vaadanud läbi taotluse Telescan ASi aktsiate kauplemisele võtmiseks Balti alternatiivturul First North.
Reedel Balti alternatiivbörsile tulevat salapärast firmat Telescan AS tutvustatakse neljapäeval.
Tänasest on NASDAQ OMX Balti alternatiivturul First North noteeritud terviseuuringute teenust pakkuv ettevõte Telescan.
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.