Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
"Elame teiste lahkusest"
Kuna riigil raha kuskilt juurde ei tule, vajame ühiskondlikku kokkulepet selle raha kasutamise asjus, leidis riigikontrolli kommunikatsiooniteenistuse juhataja Toomas Mattson Paides arvamusfestivalil.
"Mõne aja pärast läheb riigieelarvest juba 50 ja rohkem protsenti sotsiaalkulude peale," märkis ta. "Juba praegu teeb riik suurema osa investeeringuid eurorahast ehk teiste riikide maksumaksja lahkusest. Meil on hing kinni tõmmatud kuludega, mis riigile kohustustena peale pandud," lisas Mattson.
Selle pärast tulebki kõik riigi tegevused tema hinnangul uuesti üle vaadata ja saavutada kokkulepe raha kasutamise küsimuses, sest muidu teeb elu meie eest need otsused ise.
Festivali sisse juhatades märkis kunagine Postimehe tegevtoimetaja Toomas Mattson, et ei esine Paides riigikontrolli esindajana.
Reklaamiagentuuri TBWA/Guvatrak juht Hede Kerstin Luik viskas Paide arvamusfestivalil migratsiooniteemade arutelu keskel õhku idee, et inglise keel võiks olla üks riigikeel.
Arengufondi juhi Tõnis Arro hinnangul ei tule ettevõtjad koolist. Tema sõnul on õige mõtteviis selline: kõigepealt tee ettevõte valmis, alles siis mine õppima.
Tundlikke kliendiandmeid omavad advokaadibürood on küberkurjategijate pidevas huviorbiidis, mistõttu nõuab advokatuur, et küberturvalisus oleks tagatud kõrgeimal tasemel. Et nõuded saaksid täidetud ka päriselt ning ka töötajate teadlikkus tõstetud, on mõistlik kaasata oma ala spetsialistid, usub advokaadibüroo TARK juhtivpartner Tanel Tark.