Väike ja paindlik Eesti võiks olla maailmas testplatvormiks uutele innovaatilistele algatustele, ütles finantsekspert Kristjan Lepik.
Eesti majanduse võti järgmiseks kümnendiks on tema sõnul see, kui palju suudame innovatsiooni luua. "Paljud vaatavad meid kui väikest hakkajat riiki, meil tuleb sellele kuvandile järele tulla," nentis Lepik Pärnu raamatupidamiskonverentsil.
Näiteks poleks digiretsepti süsteemi katsetamine mõnes suurriigis olnud võimalik, kuna seal ei olda piisavalt kiired ja paindlikud. "Eesti võimalus on olla ärksa mõtlemisega ja paindlik väikeriik. Siin saab väga palju asju teha – rohkem kui mujal," sõnas Lepik.
Eesti makrokeskkonnast rääkides nentis Lepik, et ta pole meie majanduse kümne aasta perspektiivi suhtes ammu nii positiivne olnud kui täna. Tänu sellele, et oleme kriisijärgselt kasinamalt läbi ajanud, on Eesti majanduse tervis palju parem kui riikides, kus kulutuste kärpimise asemel kasvatatakse riigivõlga ning lükatakse probleemi lahendamist tulevikku.
"Kõik oleme mingil määral kannatanud, et meie riigieelarve nii tublisti tasakaalus on, aga ma ütleksin, et see on ühe väikse riigi jaoks ainuõige valik. Kui tuleks uus kriis, siis Eesti kindlasti saaks sellest mõjutatud, kuid oluliselt vähem kui Lääne-Euroopa või ka USA, kuna me oleme kohandunud uute oludega," rääkis Lepik.
Pärnu raamatupidamiskonverents toimus tänavu juba kaheksandat korda ning kestis 26.-27. septembrini.
Seotud lood
Finantsnõustaja ning portaali Tarkinvestor.ee asutaja Kristjan Lepik ütles Pärnu finantskonverentsil, et Eesti peaks olema paindlik ja kiire ning edu tooks ettevõtluskultuuri edendamine.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.