Finantsnõustaja ning portaali Tarkinvestor.ee asutaja Kristjan Lepik ütles Pärnu finantskonverentsil, et Eesti peaks olema paindlik ja kiire ning edu tooks ettevõtluskultuuri edendamine.
„Pärast kriisi on finantssektor päris raskes kohas, sest regulatsioonid lähevad üha karmimaks. Kapitalinõuded kasvavad. See ei ole koht, kus tuleks innovatsiooni,” ütles Lepik, kelle sõnul võib järgmise 10 aasta jooksul panganduse osakaal väheneda.
Lepiku arvates on raske öelda kuhu liigub Eesti, kui me ei vaata, kuhu kogu maailm liigub. Tema sõnul tuleks jälgida uusi tehnoloogiatrende, kuna see võib olla Eesti õppetunniks - maailma muutub väga kiiresti, uued tehnoloogiad tulevad ja muudavad maailma. „Tehnoloogia lükkab mõned ärid ettevõtete surnuaeda. Ole paindlik, kiire, liikumisvõimeline – Eestil on potentsiaali seda olla. Tuleb olla ka nutikas. Lisandväärtuse kasv tuleb läbi tarkuse,” ütles ta.
„Meil ei ole ettevõtluskultuuri,” ütles Lepik, viidates Eesti minevikule plaanimajanduses. „Rohkem õppida ja õpetada ettevõtluskultuuri.”
Ta tõi näite Iisraelist, kus on 12 000 start-upi, kuid ka Eestist võiks saada idufirmade kasvulava. „Eesti võiks olla Euroopa start-upi rahvas. Näiteks iisraellased testivad ja ebaõnnestuvad ega tee sellest suurt numbrit. Skandinaavias luuakse 7-aastane plaan, et leida siis see kõige ideaalsem lahendus. Tuleks julgemalt otsida uusi ideid,” sõnas Lepik, kelle sõnul on maailm pigem liikumas iisraellaste mõtteviisi suunas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Arengufondi majandusekspert ja nutika spetsialiseerumise valdkonna juht Kristjan Lepik märkis eilsel Targa Tööstuse konverentsil, et Eesti peaks tegema süstemaatilist tööd ajude siia meelitamiseks.
Väike ja paindlik Eesti võiks olla maailmas testplatvormiks uutele innovaatilistele algatustele, ütles finantsekspert Kristjan Lepik.
Eesti tööportaale külastati 2024. aastal enam kui 35 miljonit korda. Pooled külastustest tehti CVKeskus.ee tööportaali, millele järgnesid Töötukassa (20% külastustest) ja CV-Online (16% külastustest), näitab veebianalüütika ettevõtte Similarweb värske statistika.