17. oktoobri tähtaja saabudes on võlalimiidi tõstmise tõenäosus vähenemas ning ökonomistid on numbreid arvutamas, kui suureks selle võimalik mõju võib ulatuda.
Ühe sellise stsenaariumi on välja töötanud Goldman Sachsi ökonomist Alec Phillips, kelle hinnangul võivad föderaalvalitsuse kulutused kahaneda 175 miljardi dollari võrra novembris, vahendab MarketWatch.
Sellisel juhul teeb Phillips eelduse, et rahandusministeerium ei eelista teatud makseid teistele, vaid maksab arved järgemööda. Selline lähenemine tähendaks teatud päeva maksete venitamisega seni, kuni piisavalt tulu on sisse tulnud, et maksta ära kõik tolle päeva arved.
Phillipsi arvutuste kohaselt jääks valitsus koheselt umbes kaks nädalat maksmisega hiljaks.
Küll aga rõhutas ökonomist, et tema eeldab võlalimiidi tõstmist. "Me endiselt ootame, et kongress võtab otsuste limiidi tõstmise osas vastu umbes 17. oktoobri tähtaja paiku," ütles ta.
Autor: Fredy-Edwin Esse, California
Seotud lood
Miljardärist riskifondijuht Paul Singer ei usu, et Föderaalreservi järgmine juht Janet Yellen lõpetab ameeriklaste ebaterve sõltuvuse võlast, kirjutas CNBC.
USA valitsuse tööseisaku ja ähvardava maksejõuetuse tõttu on maailmamajanduse lähiaja murelapse rolli kerkinud USA, ütles Eesti Panga president Ardo Hansson täna ERRile.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.