Eggera OÜ omanik ja endine siseminister Olari Taal on veendumusel, et Eesti maksukeskkond vajab luksusmaksu.
„Me peame maksustama mitte rikkaks saamist, vaid rikas olemist. Kui me maksustame rikkaks saamist, siis me ei saagi kunagi rikkaks,“ nentis Taal, kelle hinnangul on meie ühiskonnas tarbimisvahe lausa kohutav.
Taal soovitas taastada kinnisvaramaksu, maamaksu ning tõsta käibemaksu. „Käibemaksu võiks kuskil neli protsenti tõsta, siis me ei paista nii rumalad välja,“ kommenteeris ettevõtja.
Ta tõi välja, et Eestis on liiga kõrgelt maksustatud tööjõud. Vähendama peaks tema hinnangul ka tulumaksu.
Taali hinnangul ei ole Eesti täna maksukeskkonnana välisinvestoritele atraktiivne just liiga suurte tööjõumaksude tõttu, ent hoolimata sellest ennustas ta suurt palgatõusu. „Siilile on ka selge, et palgad tõusevad, meeldib see kellelegi või ei, aga palgad tõusevad kiiremini kui ümberkaudsetel,“ kommenteeris Taal.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
„Kuidas iganes me ei vaata, raha määrab majanduslikus heaolus palju ja kui me sellesse üleolevalt suhtume, viib see selleni, et meid siin Eestis enam ei ole ja tulemuseks on vaesuse ümberjagamine,“ ütles Jürgen Ligi.
OG Elektra AS omaniku Oleg Grossi hinnangul on maksukeskkonna muudatustest rääkides selgelt kõige kriitilisemas olukorras tööjõumaksude alandamine.
AS Eesti Post väliskommunikatsiooni juht Kadri Tonka nentis, et Eesti Postil ei ole täna piisavalt infot, et kommenteerida valituse plaanitavat autode maksumuudatust.
Eesti Energia Pressiesindaja Eliis Vennik märkis, et valitsuse plaanitav automaksu muudatus toob ettevõtjale kaasa ebaproportsionaalseid kohustusi.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.