Prisma Peremarketi juhi Janne Lihavaineni sõnul muudaks pensionäride vabastamine sotsiaalmaksust nad ettevõtete jaoks atraktiivsemaks.
"Kindlasti muudaks, kuid küsimus on siiski ka selles, kui palju on neid aktiivseid pensionäre, kel on tervist ja aktiivsust tööjõuturul aktiivselt kaasa lüüa," kommenteeris ta.
Rahandusministri käest küsiti Äripäeva veebiintervjuus, kas võiks pensionäride senisest enam tööle rakendamise ergutamiseks vabastada nad sotsiaalmaksust. Ühtlasi võiks see olla abiks tööjõukriisi oludes. Ligi sõnul külvaks see aga ebavõrdsust.
Prisma Peremarketis töötab Lihavaineni sõnul hulk inimesi, kes aastate poolest võiksid pensionil olla. "Palkame pensionieas inimesi Prismadesse tööle väga hea meelega. Kuna poetöö on paindliku graafikuga ja seda saab teha ka osalise ajaga, sobib see väga hästi ka vanemas eas inimestele, kes soovivad pensionile lisa teenida ning kodust vahel välja inimeste sekka saada," märkis ta.
Lihavainen lisas, et pensionäride sotsiaalmaksust vabastamine oleks tööjõukriisi olukorras abiks. "Kindlasti oleks see abiks, kui need pensionärid, kel tervis lubab, jätkaksid kasvõi osalise ajaga töötamist," lisas ta.
Seotud lood
Viru Keskuse juhi Ants Vasara hinnangul ei pane sotsiaalmaksust vabastamine ühtegi ettevõtjat rohkem pensionäre värbama, pigem on probleemiks pensionäride ametisse mittesobivus ja ümberõppimise puudumine.
Rimi personalijuhi sõnul on nende töötajate hulgas väga väike protsent pensionäre ning ka kandideerijate hulgas on nende osakaal üsna kasin.
Eestis on tööjõud kõrgemalt maksustatud kui Soomes või Rootsis ja olukorra leevendamiseks võiks ABB Eesti juhi Bo Henrikssoni sõnul kaaluda erinevaid luksusmakse, et riik saaks lisatulu.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”