Reitinguagentuur S&P kärpis Ukraina krediidireitingu veel suuremaks rämpsuks, kuna valitsus on hädas valuutanappusega ja grivna devalveerimine muutub tõenäolisemaks, vahendab Bloomberg.
Nüüd on Ukraina valitsuse krediidireiting B- ehk kuus astet madalamal investeerimisjärgu reitingust. See viis Ukrania samale tasemele Kreeka ja Belize'iga.
„Reitingu alandamine peegeldab meie vaadet, et valitsuse strateegia on üha ebatõenäolisemalt tekitamas piisavalt valuutat, et täita välisfinantseerimise vajadusi,“ teatasid S&P analüütikud. „Ukraina grivna devalveerimine muutub üha tõenäolisemaks. Ka selle ulatus kasvab, kuna valitsus kaitseb valuutakurssi tühjendades sel moel valuutareserve.“
S&P analüütikud eeldavad, et Ukraina devalveerib oma raha USA dollari vastu 2014. aastal 2013. aasta 8,2 grivnalt 9,5 grivnale.
Septembriks olid Ukraina valuutareservid kahanenud mulluselt 29,3 miljardilt dollarilt 21,6 miljardile dollarile.
Ukraina püüab novembris saavutada Euroopa Liiduga koostöölepingut, mis on välja vihastanud Venemaa, kes ähvardab kaubanduspiirangutega.
„Säilib ebaselgus, kas Ukraina allkirjastab ELiga koostööleppe või mitte,“ teatas S&P. „Pikaajaliselt oleks Ukraina kaubandusele lepe positiivne, kuid lühiajalises kuni keskmises perspektiivis on selle mõju negatiivne, sõltudes Venemaa reaktsioonist.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Reageerides Ukraina ootamatule teatele peatada assotsiatsiooni- ja vabakaubanduslepingu ettevalmistamine Euroopa Liiduga, ütles Saksamaa kantsler Angela Merkel, et kavatseb Venemaa presidendi Vladimir Putiniga üles võtta endiste Nõukogude Liidu liikmesriikide survestamise teema.
Ukraina otsus peatada kõnelused Euroopa Liiduga assotsiatsiooni- ja vabakaubanduslepingu sõlmimiseks on vallandanud Venemaa ja Euroopa Liidu vahel vastastikused süüdistused Ukraina survestamises.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.