Euroopa Liidu riikidest kõige kiiremas tempos jõukust kasvatanud Leedus ohustab väljaränne, mis lühiajaliselt jõukuse kasvule kaasa aitab, pikemas perspektiivis majanduse stabiilse kasvu potentsiaali.
Ajavahemikul 2008–12 kasvas SKP elaniku kohta Leedus ELi liikmesriikide seas kõige kiiremini. Samal ajal kahanes elanike arv massilise väljarände tõttu 5,7%.
"Emigratsiooni ei saa vaadata kui positiivset faktorit," ütles agentuurile Bloomberg Leedu SEB panga ökonomist Vilja Tauraite. "Emigratsioonist saadav kasu on lühiajaline ning selle negatiivsed mõjud nagu targa oskustööjõu kaotus ja tarbimise vähenemine on oluliselt suuremad."
USA investeerimispanga Lehman Brothers krahhi järel tabas Balti riike maailma rängim majanduslangus. 2010. aastal kerkis töötuse määr Leedus 18,3%-le, vallandades euroliidu riikide seas aastail 2008–12 suurima väljarände, leedulaste "evakueerumise" Lääne-Euroopasse, kirjutas Bloomberg.
Bloombergi graafikul on näidatud Leedu nominaalse SKP kasv, elanikkonna vähenemine ja SKP kasv elaniku kohta.
Seotud lood
Eestisse rändas 2013. aastal sisse 4098 inimest ja Eestist välja 6740 inimest. Sisserännanute arv oli 1459 võrra suurem kui aasta varem, teatas statistikaamet.
Üleilmse finantskriisi ajal, mis räsis Balti riike eriti tugevasti, on Soomes kõige kiiremini kasvanud eestlaste kogukond. Eestlased on suurim välisriigi kodanike grupp Soome ühiskonnas.
Täna ärilehes Financial Times avaldatud arvamusloos nimetab Suurbritannia peaminister David Cameron "monumentaalseks veaks" Briti tööpartei otsust avada oma tööturg igasuguste piirangute ja üleminekuajata kohe kõigile 2004. aastal ELiga liitunud uutele liikmesriikidele.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.