Nõrgenenud eksporditellimused kahandavad tootmist ning see pilt on viimased kolm kuud suhteliselt muutumatu, leidis Swedbanki analüütik Kristjan Tamla.
"Töötlev tööstus on viimase kolme kuu jooksul olnud suhteliselt muutumatu pildiga - elektroonikasektor kasvab ning enamik teisi suuremaid tootmisharusid toodab nõrgenendud eksporttellimuste tõttu vähem kui aasta varem," kommenteeris tänaseid statistikaameti tööstuse numbreid Swedbanki Balti investeerimiskeskuse analüüsi osakonna juht Kristjan Tamla.
Kuigi elektroonikasektori suurt kasvu saab osaliselt põhjendada tehniliste teguritega (madal võrdlusbaas eelmise aata teises pooles), on selle sektori tootmine viimastel kuudel ka reaalselt oluliselt kasvanud, selgitas Tamla.
Tema sõnul on elektroonika tootmismahtudes jõutud taas kõigi aegade rekordtasemele väga lähedale. "Elektroonikasektori toodangust moodustab suure osa allhange Skandinaavia tööstusele, kus tootmismahud on viimastel kuudel olnud väga nõrgad. Nii on meie elektroonikatööstuse tugevad mahud hea näide sellest, kuidas ka nõrga välisnõudluse keskkonnas võib väikese riigi toodang õige turunishi juures kasvada," ütles Tamla.
Kuna tööstuse viimase paari kuu kindlustunde indeksis on eksportitellimuste komponent langenud 2010.a tasemele, siis võib oodata, et enamikes tööstusharudes ei näita tootmine eelolevatel kuudel veel erilisi kasvumärke, selgitas ta.
Seotud lood
Tööstusettevõtted tootsid eelmise aasta novembris 7% rohkem toodangut kui aasta varem novembris. Enim mõjutas toodangu mahu suurenemist kasv elektroonikaseadmete tootmises.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.