Leedu on edasi lükanud plaani võimalikust liitumisest finantstehingute maksuga, mille ettevalmistus- ja algatusgrupiga on 11 riigi seas liitunud ka Eesti.
"Oleme otsustanud otsust edasi lükata, et lähemalt kaaluda mitmeid küsimusi selle kohta, mida täpselt selle maksuga maksustatakse ja kuidas see puudutab välismaiste pankade kohalikke üksusi," ütles Leedu peaminister Algirdas Butkevicius läinud nädalal agentuuri Bloomberg vahendussel. "Lähen varsti Rootsi, et kohtuda pankade tippjuhtidega."
Detsembris, päev pärast ametisse asumist, ütles Butkevicius, et Leedust saab sel kuul 12. riik, mis maksuga liitub. Maksu valmistab ette Euroopa Komisjoni maksuvolinik Algirdas Šemeta, kes on Leedu endine rahandusminister.
Plaaniga on liitunud 11 riiki, sealhulgas Saksamaa, Prantsusmaa ja Itaalia. Eesti valitsus on avangardis osalemist põhjendanud sellega, et tahab olla maksu väljatöötamise juures. Tegelik liitumise otsus tehakse hiljem.
Seotud lood
Euroopa Komisjon esitas eile uuesti finantstehingute maksu (FTM) direktiivi eelnõu, mis viimase muudatuse kohaselt kehtiks küll vaid maksust huvitatud riikides, ent mille mõju ulatub üle terve ilma.Äripäev leiab, et FTM muudab Euroopa investeerimiskliima ebasoodsaks ning peletab investoreid riikidest, mis maksuga kaasa lähevad. Eesti on teatavasti nende hulgas.
Euroopa Liidu rahandusministrid andsid täna heakskiidu, et 11 asjast huvitatud liikmesriiki saaksid n.ö tihendatud koostöö korras edasi liikuda finantstehingute maksuga.
Rahandusminister Jürgen Ligi ütles, et finantstehingute maksu osas on Eesti praeguseks teinud vaid avalduse valmisolekust koostööd teha, ei enamat.
Eesti valitsus otsustas saata Euroopa Komisjonile kirja, millega ühineb nende riikide ringiga, kes soovivad finantstehingute maksu küsimuses tõhustatud koostöö ettepanekuid.
Majanduses ja ka kinnisvaraturul on sügisel toimunud mõned muudatused, üheks neist euribori langus. Bigbanki ettevõtete panganduse üksuse juht Aimar Roosalu kinnitas, et kinnisvaraturul on märgata elavnemist – suuresti just järelturu korterite osas.