Sellest nädalast saab Tallinn kolmeks kuuks koduks kaheksale eri riikidest pärit idufirmale, kes püüavad siin vormida oma ideest konkurentsivõimeline toode või teenus, mis on küps konkureerimaks globaalsel turul.
Intensiivses arenguprogrammis osalevad ettevõtted pärinevad Euroopast, Venemaalt, aga ka näiteks Tšiilist, kokku kuuest riigist.
Iduettevõtted osalevad Tallinnas baseeruva ning peamiselt tehnoloogiaettevõtetele keskenduva kiirendi Startup Wise Guys talveprogrammis, kus nende käsutuses on 80 erinevatest maailma paikadest pärit oma valdkonna tipptegijast mentori oskusteave ja kogemused.
Esimene kuu kolmest on keskendunud mentorlusele ja idee lihvimisele, teisel tegeletakse oma toote või teenuse ehitamisega ning kolmandal müügi ülesehitusega.
"Alustavatel ettevõtjatel peab omal olema palju visadust, et edukaks saada. Meie oleme vaid abilised kiirendamaks oma koha leidmist edukas ettevõtluses," kirjeldas programmi olemust SWG juhtinvestor Herty Tammo.
Eelmisest, 2012. aasta kevadprogrammist sai tuule tiibadesse põllumajanduse tarbeks detailsete ilmaprognooside koostaja Vitalfields, kellel möödunud aasta lõpus õnnestus kaasata veerandi miljoni eurone investeering oma teenuse edasi arendamiseks.
Ärikiirendi teatel on Vitalfieldsi edu hea näide Eesti idufirmade konkurentsivõimest. Toetades iduettevõtteid kogu vajaliku infrastruktuuri ning vahenditega, annavad kiirendiprogrammid neile võimaluse keskenduda kõige olulisemale – oma ideedele vormi andmisele ning nende ülesehitamisele.
Seotud lood
Idufirmade genereerimise paarispäevakult Garage48 sündinud idufirma VitalFields kaasas veerand miljonit eurot stardikapitali.
Eesti päritolu idufirmad ootavad uuelt aastalt mitmeid edukaid projekte ning kasvatavad töötajaskonda.
Nutitelefonilt ekraanidele andmete kuvamise rakendust välja töötav Eesti idufirma Pult võitis idufirmade võistlusel Q Prize 100 000 eurot.
Tallinna ettevõtlusinkubaatorid omandasid täieõigusliku Euroopa äri- ja innovatsioonikeskuste võrgustiku liikmestaatuse.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.