Peaminister Andrus Ansipi sõnul on ta usaldanud 1990ndatel Eesti Panka enam kui väärinuks. "Need, kes peaksid mäletama, võiksid oma mälu värskendada," kommenteeris ta.
"Ega see Eesti Panga omaaegsetele juhtidele au ei tee, et pangast on välja läinud valeandmeid sisaldanud dokument," ütles ta täna valitsuse pressikonverentsil. "Ju olen ma üks neist, kes on usaldanud 1990ndail Eesti Panka rohkem kui väärinuks," lisas Ansip. Tõe välja selgitamine on tema sõnul prokuratuuri otsustada.
Eesti Panga nõukogu koosolekutel osalenud Jürgen Ligi sõnul on juhtumil ka helgem pool. Auditi olulisim osa on rahandusministri sõnul see, et üllatavalt hästi olid dokumendid olemas. "Kuulujuttudest kinnitust leidis üks kiri, milles olid valeandmed. Hea külg on ka see, et Eestist kellelgi raha pole varastatud," lisas Ligi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Panga auditi järeldus, et kõige olulisemat VEB Fondiga seotud dokumenti, paberit, mille alusel liikus 90ndate keskel üle 30 mln dollari (tänases vääringus sadu miljoneid eurosid), on „töödeldud”, paneb vanduma. Alandus on üsna isiklik ja seetõttu seda valusam.
Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees, riigikogu liige Sven Mikseri sõnul on Eesti Panga avalikustatud VEB fondi audit ja presidendi vabandus positiivne, kuid ainult sellest ei piisa Eesti Panga ja poliitika usalduse taastamiseks.
Eesti Panga nõukogu esimehe Jaan Männiku sõnul pole Eesti Pank dokumente võltsinud, küll esitati valeandmeid.
Eesti Pank esitas 1995 teadlikult valeandmeid VEB fondi kohta. Toonastel keskpanga juhtidel on ülim aeg lõpetada jutt, et nad enam midagi ei mäleta, ning tunnistada, mis tegelikult toimus.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.