Eesti Panga auditi järeldus, et kõige olulisemat VEB Fondiga seotud dokumenti, paberit, mille alusel liikus 90ndate keskel üle 30 mln dollari (tänases vääringus sadu miljoneid eurosid), on „töödeldud”, paneb vanduma. Alandus on üsna isiklik ja seetõttu seda valusam.
Äripäeva toimetuses on VEB Fondi temaatikaga tegelenud pool inimpõlve kümneid ajakirjanikke ja toimetajaid. Ka allakirjutanu. Eelnimetatud „THE” paberile allkirja andnud Vahur Kraft jt keskpangaga seotud inimesed on mulle otsa vaadates kinnitanud, et kõik on korras. Et keegi lihtsalt ajab kiusu, on oma huvide peal väljas. Et lõpeta lollide küsimuste esitamine, poiss.
Tunnistan, et ajapikku hakkasin uskuma. Olen toimetuses isegi teemat „tapnud”, kui keegi uus ja värske ajakirjanik sellest õhinasse hakkas minema. Kuidagi liiga sõna-sõna vastu ja liiga keeruliseks, vaid asjaosalistele, mitte lugejatele huvipakkuvaks hakkas asi mu meelest minema. Kui rumal ma olin!
Kuigi ma olen küll ja küll oma ajakirjanikutöö kestel näinud, kuidas inimene teisepool lauda südamerahus näkku valetab, hakkasin aastatega VEB Fondi asjus tippametnikke ja –poliitikuid uskuma. Ei saa ju olla, et kõik vassivad. Mis mõttes ringkaitse? Aga näe, ikka õpid, kuni elad.
Mis edasi? Ehk peakski hakkama Tallinna TVd või Savisaare raamatut puhta tõena võtma? Oeh. Aidake ajakirjanikku. Kelle sõnu peaks ta nüüd edasises elus üldse uskuma?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vahur Kraft lahkub Nordea Eesti juhi kohalt 31. jaanuaril, uueks juhatuse esimeheks saab jae- ja korporatiivpanganduse juht Andreas Laane.
Ettevõtja Ülo Pärnitsa sõnul pole mõtet vanades VEB fondi asjades sorida, vaid tasuks keskenduda olevikule. Tema ütlusel võib tõsi olla teooria, et VEB fondi ümber toimuv võis toona olla Eesti iseseisvumise hinnaks.
Ajutisena mõeldud hädalahendus VEB fond on elanud oma elu juba 20 aastat ja toodab paksu valet, varastamist ja varjamist, sõnas ajakirjanik Toomas Kümmel.
Vaata dokumenti, millele kirjutas alla Eesti Panga juht ja mille abil kadus tundmatute omanike taskusse tänases vääringus 200 mln eurot.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.