Euroala rahandusministrid kinnitasid esmaspäeval eurogrupi uueks juhiks Hollandi rahandusministri Jeroen Dijsselbloemi, vahendas agentuur Bloomberg.
„Ma olen Dijsselbloemi kandidatuuri toetanud algusest peale,“ ütles Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble, keda ennast oli varem samuti pakutud Jean-Claude Junkeri võimalikuks mantlipärijaks. Saksamaal aga on juba mõjukas positsioon euroala päästemehhanismi ESM juhi Klaus Reglingi näol.
Jean Claude Junker ütles nädalapäevad tagasi Euroopa Parlamendis, et tema lahkumine eurogrupi juhi kohalt võib küll Luksemburgi mõjukust vähendada, kuid ta ise veel ei lahku, jäädes edasi Luksemburgi peaministriks. Junkeri sõnul on tal nüüd palju suurem vabadus oma seisukohti väljendada.
„Siiani kaalusid finantsturud ja analüütikud iga mu sõna,“ ütles Juncker. „Nüüd saan ma kõneleda vabalt ja väljendada oma arvamust Euroopa asjade üle.“
58-aastane Junker oli ühisraha üks arhitekte. 1991. aastal osales ta Luksemburgi rahandusministrina Maastrichti lepingu läbirääkimistel. 1995. aastal sai temast Luksemburgi peaminister. 2005. aastast juhtis Juncker eurogrupi tööd. Dijsselbloem on Hollandi rahandusminister läinud aasta novembrist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahandusminister Jürgen Ligi ütles eurogrupi uue juhi valikut kommenteerides, et tal ei ole probleemi, et tegemist on sama poliitilise perekonna esindajaga, kuhu kuulub ka Prantsusmaa sotsialistist president Francois Hollande.
Euroopa üks mõjukamaid ametikohti – eurogrupi juhi amet – on minemas poliitikule, kes ametist lahkuva Jean-Claude Junckeriga võrreldes on „kerge pagasiga“.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.