Võrgutasu on seda väiksem, mida enam elektrit tarbitakse, kommenteeris Juhan Parts võrgutasu ehk elektri kohaletoimetamise kallinemist.
"Võrgutasu on seda väiksem, mida rohkem üle Eesti kõikjal elektrit tarbitakse. Võrgutasu ei erine, kas tarbija on näiteks Narvas elektrijaamadele väga lähedal või hoopis Kilingi-Nõmmel. See on selles mõttes solidaarselt korraldatud tasustamise süsteem ja võrdlus Saksamaa ja Soomega päris ei sobi," selgitas minister riigikogu ees küsimustele vastates.
"Peaksime vaatama tarbimismahte, peaksime vaatama ka erinevaid muid võrguparameetreid, et hinnata, justkui meie võrk oleks väga kallis," märkis ta.
Aasta alguses kallines võrgutasu ehk elektri kohaletoimetamine Eestis ca kümnendiku võrra.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Konkurentsiamet lubas Eleringil tõsta uuest aastast võrgutasusid 13% võrra, mis kergitab energiakulutusi 40 sendi võrra kuus.
Aeg ajalt kõlab väiteid, justkui Eestis oleks põhivõrgu tasud põhjendamatult kõrged. See ei ole tõsi, leiab Eleringi juht Taavi Veskimägi.
Elektrilevi ei või võrku investeerimiseks saada vahendeid Eesti Energia kasumist, ütles Elektrilevi juhatuse esimees Tarmo Mere.
Eestis on elektrienergia põhivõrgu ülekandetariifid tunduvalt kõrgemad kui lähinaabritel Lätis ja Soomes. Tänavu tõusis põhivõrgu tasu Eestis 9%, järgmise aasta oodatav tõus on 16%.
Küberturvalisus peaks olema igaühe igapäevaelu lahutamatu osa. Olenemata sellest, kas oled eraisik, väikeettevõtja või suurfirma juht, mõjutab digitaalne maailm paratamatult kõiki, kes internetis toimetavad. Tele2 ärikliendi erilahenduste ja IT-teenuste juht Janek Jaago selgitab, miks on vähemalt esmane digikaitse hädavajalik igale kasutajale.