Kaitseministeerium kuulutab täna välja konkursi, mille eesmärk on toetada rahaliselt kaitsetööstuse vallas tegutsevate ettevõtete arendusprojekte.
“Eesmärk on arendada Eestis kaitsetööstust, mis toetaks Eesti kaitseväe vajadusi, ja samas soovime, et meil tekiksid ettevõtted, mis suudavad maailmaturul mingis nišis läbi lüüa,” rääkis kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute asekantsler Ingvar Pärnamäe.
Tema sõnul on toetatavate projektide üks olulisi tingimusi ekspordipotentsiaal. “Eesti kaitsevägi ei suuda ära tarbida enamikku toodangust, mida Eestis tööstuslikult toodetakse,” põhjendas Pärnamäe. “Selleks, et projekt äriliselt ära tasuks, peab toode olema maailmatasemel, väga hästi läbi mõeldud äri- ja rahastamisplaaniga ja riskid peavad olema maandatud.”
Pärnamäe möönis, et toetuseelarve on väga väike. “Suured ja kallid arendused maksavad palju rohkem,” lausus ta. “Aga me peame endale aru andma, et alustame nullist ega ole mõtet kohe alguses väga suure rahaga toimetada.”
Pärnus asuva plasttoodete valmistaja OÜ Vesimentor juhatuse liige Kristo Kirs ütles, et nemad on oodanud konkurssi pikisilmi. “Kaitseministeeriumi rahaline tugi mõjub kindlasti ergutavalt,” sõnas ta.
Kirsi kinnitusel kavatsevad nad osaleda kahe projektiga. “Üks toode on plastikust mobiilne varjend, mida saab kasutada ka kui tsiviilkaitseobjekti,” tutvustas Kirs. “Teine toode on piraadivastane kaitseseade. Tegu on keerleva ujuvpoiga, mille küljes on lõiketerad.”
Taust
Jagamisele läheb 300 000 eurot
Kaitseministeerium toetab tänavu kaitsetööstusettevõtete arendusprojekte kokku 300 000 euroga.Maksimumsumma ühele projektile on 100 000 eurot. Maksimaalselt võib toetada 45 protsendi ulatuses projekti kogumaksumusest.Taotlusi võetakse vastu kuni 22. aprillini ja juuli lõpus tehakse toetuse saajad teatavaks.
Seotud lood
Eesti heaolu kasvu takistab vohav bürokraatia, napp ambitsioon ning ohjeldamatult paisunud riigi kulutused – nii arvavad 5. märtsil toimuval majanduskonverentsil
“Tuulelohe lend 2025” esinevad tippjuhid ja ettevõtjad.