Maris Lauri toonitas, et kui jälgida püsihindu, siis on näha, et Eesti majandus ei ole buumiaegsele tasemele jõudnud.
Lauri toonitas, et 2007. aasta tasemeni ei ole me jõudnud. „Meil seisavad väga rasked aastad ees, nagu ka Euroopa on raskustes - ega me sellest ei pääse,“ sõnas Lauri. Tema sõnul on Eesti ületanud 2006. aasta. Buumiaegse tasemeni ei jõua me Lauri hinnangul ka mitte lähiaastatel.
Eesti 2012. aasta sisemajanduse koguprodukt (SKP) kasvas eelmisel aastal jooksevhindades 6,6% (inflatsiooniga korrigeerituna 3,2%) ning ulatus 17 miljardi euroni.
Äripäev arvutas, et Eesti 2012. aasta sisemajanduse koguprodukt (SKP) kasvas eelmisel aastal jooksevhindades 6,6% (inflatsiooniga korrigeerituna 3,2%) ning ulatus rekordilise 17 miljardi euroni.
Sellega lõi Eesti SKP jooksevhindades 2008. aastast püsinud tipptaseme, milleks oli 16,24 miljardit eurot. Inflatsiooniga korrigeerides oli siiski 2007. ja 2008. aasta majandus Eestis praegusest suurem.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Majandusanalüütik Maris Lauri sõnul tuleb Eestis taas palgaralli juhul, kui ettevõtjad hakkavad üksteiselt tööjõudu üle ostma.
Tarkvarafirma Nortal AS juhatuse esimees Priit Alamäe sõnul rasketes oludes jäävad ellu need, kellel on tõestatud ärimudel, kes ajavad oma äri pika vaatega ja kelle suhtes võivad kliendid kindlad olla, et nad ka kolme ja viie aasta pärast alles on. Vihma ajal ei ole raske märjaks saada, aga kõrbes vee leidmine on juba kunst.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.