Harju maakohtus sel nädalal alanud protsessil Gildi Bakuu-afääri süüasjas ükski süüdistatav end süüdi ei tunnistanud.
Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus avaldas süüdistusakti ning pärast seda kinnitasid Erki Piirsalu, Tõnis Haavel, Harles Liiv ja Šarunas Skyrius ning juriidilise isikuna AS GILD Financial Advisory Services, et ei tunnista end kuriteos süüdi, vahendavad
ERRi uudised.
Kohus jätkab protsessi homme kannatanute kuulamisega, ütles maakohtu pressiesindaja Kristina Ots ERR-i uudisteportaalile.
Süüdistuse järgi korraldas Gild 2007. aastal kinnise võlakirjade emissiooni planeeritud kogumahus 16,5 miljonit eurot. Emiteerimise eesmärk oli koguda raha, et osta 147 hektarit maad Aserbaidžaanis Bakuus, kehtestada detailplaneering, ehitada välja infrastruktuur ning seejärel maa müüa.
Võlakirjade emissiooni ettevalmistamise ja korraldamise käigus ilmnes mitmeid täitmata või tingimustele mittevastavad asjaolusid, millest ei teavitatud potentsiaalseid investoreid ega katkestatud emissiooni läbiviimist. Esitatud valeandmed näitasid pakkumist soodsamas valguses, et motiveerida investoreid investeerima. Raha laekus kokku üle 12 miljoni euro.
Võlakirjade emissiooniga seotud investorid oma raha tagasi ei saanud ega sellest kasumit ei teeninud.
Kriminaalmenetluses on tsiviilhagi esitanud üle kolmekümne kannatanu. Äpardunud investeeringus osalesid näiteks Hans H. Luik, Marcel Vichmann, Olari Taal.
Autor: 1321-aripaev
Seotud lood
Bakuu investeerimisafääris petetud ärimehed esitasid kohtule finantsinspektsiooni vastu üle 10 miljoni eurose kahjunõude, kirjutas Postimees.
"Põhimõtteliselt on tegemist justiitsroimaga. Sisuliselt sunniti mind näoli põrandale ja tulistati kuklasse," ütles investeerimiskelmuse juhtumis süüdi mõistetud Tõnis Haavel eilses ETV saates "Ringvaade".
Concordia advokaadibüroo ostis Gildi Bulgaaria projekti võlakirjad 1-eurose alghinnaga.
Bakuu-afääri istungil täna hommikul ütles riigiprokurör Steven-Hristo Evestus, et kohtuliku uurimise käigus leidis kinnitust, et kohtualused on toime pannud süüdistusaktis nimetatud kuriteo.
Maksude koosseis muutub veel ja maksumäärad lähevad kõrgemaks – selle peale võib mürki võtta, arvab raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja ja juht Enno Lepvalts.