Vaestes tingimustes kasvanud ja kaht väikest tütart kasvatav ärimees Toivo Asmer nõustub Äripäevaga - lapsetoetus peaks minema sinna, kus seda on hädasti vaja.
"Lapsetoetus on oluline ning igas peres on see väga tähtis, kellel rahadega vähe kitsam on. Lapsetoetus peaks minema sinna, kus seda hädasti vaja on. Peame toetame neid, kus on vaesus," ütles Asmer.
Asmer ei osanud öelda, mis on see piir, kus praegust 19,18 eurost lastetoetust tõesti vaja ei ole. "Kel on väike sissetulek, nendel võiks olla toetus suurem kui 19 eurot, näiteks, kui see oleks kaks korda suurem. Nendel, kellel on suurem sissetulek, neile seda raha vaja ei ole," märkis Asmer.
Mõned poliitikud on seisukohal, et et vaesemad peredele on ka teisi hüvitisi, näiteks vanemahüvitis ja toimetulekuhüvitis. Asmeri sõnul peaksid need poliitikud nendele summadele otsa vaatama, sest ka need summas on väikesed. „Need summad on nadid ega nad ei saagi väga suured olla. Kui sinna juurde panna täna näiteks 19 euro asemel 38 ehk võtame 19 eurot suurema sissetulekuga inimestel ära, see on juba suur abi, iga sent on neile oluline,“ tõdesAsmer.
Asmer nõustub ka sellega, et suurema sissetulekuga inimesed ei märkagi, kui neile laekub 19,18 eurot arvelduskontole. „Võrdse kohtlemise printsiip peab olema, väideti mulle aastaid tagasi, kui toetasin vajaduspõhist lapsetoetust. Absoluutselt võrdsust pole kunagi olemas, mis on see võrdse kohtlemise printsiip, mis on aluseks. Kas aluseks on elustandard, mis ühel või teisel perel on, või oleme lihtsalt üks tükk,“ selgitas Asmer.
Seotud lood
Ettevõtja Jüri Mõisa arvates ei ole õige see, et suurema sissetulekuga peresid ja inimesi üritatakse veel kuidagi eristada, rakendades näiteks vajaduspõhiseid lapsetoetusi, siis see võtab juba anarhia mõõtmed.
Riigikogu liikme (SDE) Eiki Nestor nimetab Äripäeva ideed muuta lapsetoetused vajaduspõhiseks suureks rumaluseks, sest ta ei saa selle mõttest aru. Samuti arvab ta, et Äripäev ei ole lapsetoetustest aru saanud.
Äripäeva meelest oleks mõistlik, kui lapsetoetused oleksidki ainult vajaduspõhised.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.