Ettevõtja Jüri Mõisa arvates ei ole õige see, et suurema sissetulekuga peresid ja inimesi üritatakse veel kuidagi eristada, rakendades näiteks vajaduspõhiseid lapsetoetusi, siis see võtab juba anarhia mõõtmed.
„Lapsetoetused on hea signaal, see on väärtus ja ma toetan seda. Selge on aga, et see summa on väike,“ lausus Mõis.
Äripäeva meelest oleks mõistlik, kui lapsetoetused oleksidki ainult vajaduspõhised. „Praegu on toetus neile, kes seda tõesti vajavad, liiga tilluke. Ja need, kes seda tegelikult ei vaja, ei märkagi summa laekumist kontole – nende elus ei muuda selle ärakadumine midagi,“ kirjutab Äripäev tänases juhtkirjas.
„Mul ei jää kunagi raha üle,“ märkis Mõis. Tema hinnangul võiks olla ühiskondlik järjepidevus. „See, et üritatakse rikkamaid kuidagi rohkem maksustada ja otsitakse selleks erinevaid võimalusi – see on ebajärjekindel. Astmeline tulumaks on igal juhul mõistlikum kui vajaduspõhine lapsetoetus,“ nentis ta.
Mõis viskas nalja, et tulevikus hakatakse rakendama suuremate sissetulekuga inimestele järgmiseid piiranguid: üle 50 000 eurose aastasissetulekuga ei saa sõita tasuta ühistranspordiga, üle 60 000 aastasissetulekuga ei saa tasuta meditsiinilist teenust, üle 70 000 aastasissetulekuga on kõrgem kütuseaktsiis jne.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vaestes tingimustes kasvanud ja kaht väikest tütart kasvatav ärimees Toivo Asmer nõustub Äripäevaga - lapsetoetus peaks minema sinna, kus seda on hädasti vaja.
Äripäeva meelest oleks mõistlik, kui lapsetoetused oleksidki ainult vajaduspõhised.
Sotsiaaldemokraadid on kategooriliselt universaalse lastetoetuse kaotamise vastu. Peame vajalikuks ja ka riigile jõukohaseks lastetoetuste kolmekordistamist, seda ka pere esimesele ja teisele lapsele, kirjutab sotsiaaldemokraatide juht Sven Mikser.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.