ELi liikmesriigid ei kiirustanud reanimeerima Euroopa Komisjoni ettepanekut osa CO2 kvoodist ajutiselt turult kõrvaldada, et sel moel ülepakkumist vähendada, kvoodi hinda tõsta ja turumehhanism oma algset eesmärki teenima panna.
Läinud nädalal andis maailma suurima CO2 kvoodiga kauplemissüsteemi päästeplaanile ränga hoobi Euroopa Parlament, hääletades selle maha. Ettepanek läks tagasi parlamendi keskkonnakomisjoni, kus seda on plaanis veel paar kuud edasi arutada.
"See, et teema saadeti tagasi EP keskkonnakomisjoni, jätab palli praegu nende poolele," ütles eesistujariigi Iirimaa keskkonnaminister Phil Hogan eile pärast kolleegidega kohtumist. Ministrid otsustasid aga teema üle edasi "mõtiskleda".
Kuna ministrid komisjoni plaani päästma ei tõtanud, kasvab tõenäosus, et see jääb sinnapaika, kirjutas Bloomberg. Läinud nädalal tegi CO2 kvoodi hind parlamendi otsuse peale suurima kukkumise ja lõi kõigi aegade mõõnarekordi 2,46 euro tasemel tonnist. Sealt edasi pandi lootused ministrite peale, oodates poliitilist tuge.
Hollandi keskkonnaminister Wilma Mansveld oli täna optimistlik, et kui see ajutine abinõu on nüüd kõrvale lükatud, saab keskenduda püsivama struktuurse lahenduse leidmisele. "Loodan, et suudame lahenduse leida aasta või paariga," ütles ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Heitmekvoodi hind kukkus rängemalt kui varem, kui europarlament hääletas maha Euroopa Komisjoni ettepaneku osa kvooti müügilt kõrvaldada.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.