OÜ Puidukoda juhatuse liikme Enn Kinnase sõnul on ettevõtjale koormavaimad dubleerivad süsteemid ning statistika osas võiks infojagamine ja tagasiside olla ettevõtjasõbralikum.
Kinnas märkis, et koormav on anda samu andmeid erinevatesse kohtadesse. "Võiks olla üks riiklik süsteem, mis igakuiselt läbi raamatupidamissüsteemi sisestatakse ja statistikaamet saab need sealt kätte. Aga paratamatult tuleb neid ühte ja teise kohta kogu aeg tõsta," ütles ta.
Ettevõttel Puidukoda tuleb aruandeid esitada aastas seitsme ringis, lisanduvad statistikaameti aruanded. Kinnase sõnul oleneb aruandluse puhul ka sellest, kuidas küsimustik on koostatud ja millist programmi kasutatakse. "Kui ettevõtet kiusatakse, siis võiks olla süsteem ka ettevõtjasõbralikum, info ja tagasiside võiks olla tasuta, mitte et ma pean seda ostma," nentis ta.
Kinnas tunnustas raamatupidajaid ja märkis, et kohusetundlik raamatupidaja kulutab aruandlusele korraliku aja ja võiks selle aja eest midagi ka vastu saada.
Äripäeva tänane kaanelugu tõi välja, et firmadele tekitab lisatööd pidev statistikaaruandlus. Äripäev küsib ettevõtjatelt, milline on kõige mõttetum statistika, mida firma peab esitama.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Nopri Talumeierei OÜ omaniku Tiit Niilo hinnangul on vaja punnitada, et väikeettevõtjaid koormav statistika oleks objektiivne.
Kaubanduskoja juhi Mait Paltsi sõnul võib plaan lõdvendada väikefirmade aastaaruande esitamise kohustust tekitada suure kahju.
ASi Salvest omaniku Veljo Ipitsa sõnul esitavad firmad äriregistrisse aruandlusi meelsamini kui statistikaaruandlusi.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.